Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 13 Prosinec 2014 21:10

13.12. Po špatném výkonu vybojoval Most proti Jestřábům jenom bod - video

V Mostě byl dnes k vidění hodně špatný zápas. Hosty dostal do vedení v 9. minutě Moučka. Mostu se podařilo vyrovnat až v poslední minutě druhého dějství, když se prosadil Petruška. Slavíček sice dostal domácí borce svou brankou v poslední třetině do vedení, ale branka Hertla z přesilovky dostala utkání do prodloužení. Když už se zdálo, že dojde na sam. nájezdy, tak sev poslední minutě prosadil po závaru před Horákem Husák. Most si tak po nepříliš kvalitním výkonu připisuje pouze jeden bod.

HC Most - LHK Jestřábi Prostějov 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Sestava Most: Horák – Kříž, Charousek, Kasal, Procházka, Hora, Havelka, Grin – Tauš, Smolka, Bojer – Slavíček, Alinč, Petruška – Nedrda, Havlíček, Přeučil – Šrámek, Písařík

Sestava Prostějov: Kocián – Hertl, Roupec, Husák, Hawlík, Jedlička, Malý, Řezáč – Meidl, Kajaba, Kovařík – Coufal, Venkrbec, Franek – Kuchta, Duba, Moučka – Mašek

Branky + asistence
: 40. Petruška (Havlíček), 49. Slavíček (Petruška, Šrámek) – 9. Moučka (Kuchta), 52. Hertl  5/4 (Roupec, Meidl), 65. Husák 4/4 (Moučka, Jedlička)

Vyloučen
í: 7:4 Alinč (MST) 10 minut nesp. chování  Využití: 0:1

Rozhodčí
: Petružálek - Kokrment, Belko

Diváci: 145

Hned po osmi vteřinách byl vyloučen domácí Slavíček za sekání. Jestřábi se ale k ohrožení mostecké branky v přesilovce vůbec nedostali. V 9. minutě už se však Hanáci radovali. Kuchta poslal z levého kruhu přihrávku na pravý kruh, odkud Jaroslav Moučka překvapil Horáka střelou zápěstím k tyči 0:1. Další průběh utkání byl dost nezáživný, nehrál se pěkný hokej. Vyjímkou byla šance Duby před mosteckou brankou, ale stejně jako dorážejícímu Kuchtovi se mu Horáka nepodařilo přelstít. Most měl svou největší šanci těsně před sirénou, když Smolka zblízka přestřelil branku Jestřábů.

Vzrušení přinesla 24. minuta, kdy Charousek trefil nechtěně do obličeje hokejkou Venkrbce, který byl posléze odvezen do nemocnice na vyšetření. Rozhodčí Petružálek však Charouskův zákrok jako nedovolený neposoudil. Při vlastním oslabení ujela dvojice Slavíček - Hora na jednoho bránícího hráče, jenže Horovu střelou Kocián zneškodnil. Ve 38. minutě se dostal před branku Hanáků Šrámek, jenže ani natřikrát nedokázal z bezprostřední blízkosti dostat puk do hostující branky. To se podařilo až ve 40. minutě. Petruška zatáhl puk do pásma, nahrál ho Havlíčkovi, který mu ho zpoza branky vrátil a Patrik Petruška zblízka k tyči překonal Kociána 1:1.

V poslední třetině se dlouho nedělo nic zajímavého. Až ve 49. minutě dostal Šrámek puk do útočné třetiny, přihrál Petruškovi, jenž posunul touš na mezikruží k Bohumilu Slavíčkovi, který nemohl netrefit zcela prázdnou branku hostů 2:1. V 52. minutě dokázali hosté potrestat Nedrdův faul. Před mosteckou brankou se dostal k odraženému puku Jaroslav Hertl a střelou do horního rohu Horákovy branky vyrovnal na 2:2. V 56. minutě mohl po chybě Charouska na útočné modré rozhodnout Moučka, který šel úplně sám na Horáka, jenž však jeho střelu vyrazil před sebe, kde se k puku dostal dojíždějící Kuchta, kterému stačilo jenom přehodit ležícího mosteckého gólmana, ale ani on se neradoval z úspěchu. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm se celou dobu nic podstatného neudálo, a když už se zdálo, že dojde na nájezdy, tak se Hanáci dostali do závaru před Horákem, který Moučkovu střelu dokázal vyrazit před sebe, podobně se mu vedlo i při první dorážce Husáka, ale napodruhé už Patrik Husák dokázal propasírovat puk pod ležícím Horákem do mostecké branky 2:3.

Řekli po utkání:

Václav Baďouček (Most):"Dnes jsme odehráli katastrofální první třetinu, kde jsme měli čtyři vyloučené a hráli jsme špatně. Jinak to byl vyrovnaný zápas, ale místo abychom brali tři body, tak jsme mohli po chybě Charouska v závěru přijít i o ten jeden. V prodloužení zase hráči, kteří nám přišli pomoc z Litvínova, místo toho, aby utkání rozhodli, tak byli kontraproduktivní, protože měli rozhodující podíl na té poslední brance v naší síti."

Petr Zachar (Prostějov):"Bylo to vyrovnané utkání, které šlo právem do prodloužení. Jenom je škoda, že jsme ty čtyři minuty před koncem nevyužili ten samostatný nájezd. V prodloužení už jsme ale zase dokázali ten puk v poslední minutě dotlačit do branky."