Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 14 Prosinec 2014 19:00

14.12. Christmas Cup 2014 je v polovině - video foto

Letošní Christmas Cup má po pátečních zápasech o umístění ve věkové kategorii 2006/07 za sebou první polovinu. Obě věkové kategorie, které už mají svoje boje za sebou, předvedly řadu pěkných a napínavých zápasů, ale stejně tak byla k vidění zcela jednoznačná utkání. Přesto zatím letošní Christmas Cup má jak mezi jednotlivými účastníky, tak i mezi přihlížejícími diváky velký úspěch.

Jako první se na mosteckém zimním stadionu od pondělí do středy uskutečnil turnaj věkové kategorie 2004/05. Během tří dnů se odehrálo celkem 27 zápasů. 10 mužstev bylo rozděleno do dvou skupin po pěti účastnících. Z každé skupiny potom nejlepší dva celky postoupily do semifinále, ostatní mužstva potom podle svého postavení v tabulce absolvovala přímý souboj o umístění. Od prvního dne bylo jasné, že turnaj bude mít tři adepty na vítězství. Ve skupině A byl vysokým favoritem tým Wet Dogs, který suverénně válcoval své soupeře a zaslouženě postoupil do semifinálových bojů z prvního místa ve skupině. Dramatický boj byl ovšem o to, kdo doprovodí „psy“ do semifinále. V úplně posledním utkání ve skupině na sebe narazil brněnský Warrior a Piráti Chomutov. Pirátům stačila k postupu do semifinále remíza, Warrior musel naopak vyhrát. Utkání bylo až do samotného konce hodně vyrovnané. Ještě 2:30 minuty před koncem vedl Warrior 3:2 a měl našlápnuto k postupu. Jenže potom si jeho hráči dali vlastní gól a ve snaze o to, aby opět strhli vedení na svou stranu, v poslední minutě ještě jednou inkasovali. Do semifinále tak z druhé pozice postoupili Piráti. Ve skupině B jasně převyšovala dvojice HMS Select a Young Talents své další soupeře o třídu. Oba celky také lehce prošly do semifinále. Jejich vzájemný duel skončil nerozhodně, takže z prvního místa postoupil východočeský výběr Young Talents, díky lepšímu skóre. Slovenský HMS Select tak v semifinále narazil na obávané Wet Dogs. Zápas byl vyrovnaný až do samotného závěru, po výsledku 2:2 musely o postupujícím do finále rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl šťastnější slovenský výběr. Ve druhém semifinále podle očekávání Young Talents bezpečně přehráli Piráty 4:0. V souboji o třetí místo si Wet Dogs spravili chuť po nepodařeném semifinále a rozstříleli Chomutov 8:2. Finále přineslo opět napínavou podívanou. V prvním poločase se Young Talents dostali do vedení 1:0, které drželi až do 26. minuty (hrálo se 2x 15 minut). Svěřenci Martina Táborského byli lepším celkem, měli i další šance, jak svůj náskok navýšit, což se ale nepodařilo. HMS Selectu se podařilo vyrovnat trošku lacinou brankou, takže i druhý vzájemný souboj těchto týmů skončil remízou. Na penalty potom slavil úspěch HMS Select. Možná tak nevyhrál lepší, ale to nic nezměnilo na tom, že věková kategorie 2004/05 předvedla na mosteckém zimním stadionu velice pěknou a dramatickou podívanou.

Ve středu večer se odehrály první dva dvojzápasy ve věkové kategorii 2006/07. Tato kategorie ještě hraje mini hokej, který se hraje vždy na třetinu hřiště, zároveň tak probíhaly vždy dva zápasy najednou. Turnaj měl celkem 16 účastníků, kteří byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech týmech. První dva vždy prošly do čtvrtfinále. Než byl znám vítěz, muselo se tedy odehrát plných 44 zápasů. Tato věková kategorie už od začátku naznačila, že favoritem favoritů bude západočeský celek Meteor Třemošná. Tito borci už ve skupině vítězili nad svými vrstevníky rozdílem několika tříd. Ve čtvrtfinále potom deklasovali Slavii Praha 20:0. Spolu s Třemošnou do semifinále postoupili Jestřábi Prostějov, Brisk a Young Talents. V semifinále se Meteor „zapotil“ proti Prostějovu, který zdolal 9:4. Druhé semifinále mezi Briskem a Young Talents bylo daleko dramatičtější. Brisk si vypracoval náskok 5:2, který ovšem Východočeši dokázali v průběhu druhé půle otočit a po výsledku 5:6 postoupili do finále. Brisk se aspoň částečně rehabilitoval v boji o třetí místo, když porazil Prostějov 8:7 až na samostatné nájezdy. Radost jeho hráčů však neznala mezí. Ve finále se čekal relativně vyrovnaný zápas, ale Meteor hned v první minutě odskočil na 2:0 a po celý zápas svůj náskok stále navyšoval. Výsledné skóre nakonec bylo 13:3. Věková kategorie 2006/07 tak měla svého suverénního krále v Meteoru Třemošná.