Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Prosinec 2014 21:07

15.12. Prohra za katastrofální druhou třetinu

Most dostal do vedení z přesilovky Havlíček. Nástup do druhé třetiny však vyšel Litoměřicím dokonale. Bílek, Novák a Kalla dokázali proměnit tři po sobě jdoucí přesilovky ve tři branky. Navíc chvilku po třetí brance přidal Švagrovský čtvrtý úspěch. Most poté korigoval z přesilovky Grinem. V poslední minutě však domácí počtvrté využili Ondráčkem přesilovku. Most korigoval v poslední minutě utkání Petruškou na 5:3. I tak si však připsal čtvrtou prohru v řadě.

HC Stadion Litoměřice - HC Most 5:3 (0:1, 5:1, 0:1)

Sestava Litoměřice:  Přikryl – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Málek, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Dvořáček – Novák, Švagrovský, Ondráček – Volek, Černoch, M. Procházka – Doležal, Racek, Schwamberger

Sestava Most
: Horák – Grin, Kousalík, Kasal, T. Procházka, Hora, Charousek, Kříž, Válek – Tauš, Smolka, Bojer – Nedrda, Havlíček, Petruška – Přeučil, Alinč, Slavíček – Jurčík, Šrámek, Písařík

Branky + asistence: 23. Bílek 5/4 (Kalla, Procházka), 27. Novák 5/4 (Ondráček, Švagrovský), 31. Kalla 5/4 (Dvořáček, Bílek), 31. Švagrovský (Novák, Míka), 40. 5/4 Ondráček (Novák, Míka) – 8. Havlíček 5/4 (Nedrda), 36. Grin 5/4 (Alinč, Slavíček), 60. Petruška (Havlíček, Tauš)

Vyloučení: 5:7    Využití: 4:2

Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Samuel

Diváci: 800

Od začátku zápasu se hrál svižný hokej. Do první větší šance se dostali domácí hráči zásluhou Kally, který ale nedokázal poslat do mostecké branky zblízka odražený puk. Most poté dokázal využít hned svojí první přesilovku. Po Nedrdově střele se dostal k puku Ondřej Havlíček, který nedal Přikrylovi v domácí brance žádnou šanci 1:0. Obě mužstva i nadále pokračovala v aktivním pojetí. Čtyři minuty před sirénou měl Most hned několik šancí k navýšení skóre. Přikryl nejdříve vyrazil střelu Smolky, následně pokryl i dorážkuTauše. Poté se mu podařilo zlikvidovat i příležitost Bojera, jenž měl před sebou odkrytou domácí branku. I tak si Most ale do kabin odnesl nejtěsnější vedení.

Začátek druhého dějství ale vyšel domácím hráčům. Ve 23. minutě dokázali potrestat vyloučení Hory. Po Kallově přihrávce z rohu dokázal Vítězslav Bílek, střelou z mezikruží mezi betony, vyrovnat na 1:1. Chvilku poté trestal Stadion i faul Grina. Horák sice vystihl přihrávku Ondráčka na Nováka, jenže Martin Novák se k puku přeci jenom dostal a do prázdné branky poslal Stadiuon do vedení 2:1. Do třetice přišla využitá přesilovka domácího týmu v polovině utkání. Dvořáček našel od mantinelu Jaroslava Kallu, který zblízka překonal Horáka 3:1. Ihned po rozehrání se domácí celek prosadil počtvrté. David Švagrovský předvedl pěknou individuální akci, kterou zakončil střelou mezi Horákovy betony 4:1. Ve vlastním oslabení ujel Černoch, ale Horák ho vychytal. Následně Most přesilovku využil. Střelou od modré se prezentoval Jakub Grin 4:2. Dvě minuty před sirénou byl vyloučen Petruška a Stadion už počtvrté ve druhé třetině využil početní převahu! Míkovu střelu od modré dokázal před brankou tečovat ještě Martin Ondráček 5:2.

Poslední třetina začala v poklidu, domácí si byli vědomi tříbrankového náskoku, Most zase toho, že případný zvrat nemá reálné kořeny. Most opět nabídl v poslední části Stadionu další tři přesilovky, které však domácí už nevyužili. Trošku vzruchu tak přinesla až poslední minuta utkání. V ní nejdříve Kalla nedokázal proměnit v další branku svůj samostatný únik, aby se v podstatě hned z protiútoku prosadil Most. Havlíček našel dobře postaveného Patrika Petrušku, který bez váhání prostřelil Přikryla 5:3. Ani tato branková korekce však nezměnila nic na tom, že Most ztratil dnešní zápas svou nedisciplinovaností ve druhé třetině, ve které Litoměřice využily všechny čtyři nabídnuté přesilovky.