Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Prosinec 2014 21:28

  15.12. V pondělí odstartoval třetí díl letošního Christmas Cupu, tentokráte pro věkovou kategorii 2002/03

V podvečer, po slavnostním zahájení, měla i tato kategorie na programu dovednostní soutěže. Tím, že v této kategorii startuje pouze šest týmů, bylo i pole startujících méně početné, než v předchozím týdnu. Na poslední chvíli se navíc ještě ze soutěží odhlásili hráči Young Talents, které čeká v úterý od 7:15 hodin úvodní utkání druhého hracího dne proti domácímu Mostu, a trenér Táborský chtěl, aby jeho svěřenci byli na toto utkání řádně odpočatí.

Tradičně úvodní disciplínou byla rychlost střelby. S vyjímkou mosteckého Tomáše Dostála, který docílil rychlosti 33 km/h, byl zbytek startujících neskutečně vyrovnaný. Čtvrtý David Petrásek z Chomutova poslal puk na branku rychlostí 65 km/h, dvojice Denis Babashkin (Moskva) a Samuel Kliment (HMS Select) dosáhli shodně rychlosti 67 km/h, ale Louis Huerkamp z Heilbronnu vyslal gumový projektil ještě o kilometr rychleji, čímž si zajistil vítězství.

Rychlost na jedno kolo zcela suverénním způsobem ovládl Robert Bačo z domácího HC Most. Nejprve zdolal v rozjížďce Filipa Králíčka z Chomutova, v semifinále potom Davida Határa ze slovenského HMS Selectu, aby si ve finále s přehledem vychutnal i Luisu Welckeovou z Heilbronnu.

Slalom s pukem se stal kořistí šikovného Jakuba Kašeho z Pirátů Chomutov, který měl ve finále proti Lilli Welckeové ale i kus štěstí. Hráčka Heilbronnu byla sice ve finálovém duelu v cíli dříve, ale při svém slalomu minula jeden z kuželů, takže vítězství připadlo útočníkovi Pirátů.

Střelba na přesnost nepatří na letošním Christmas Cupu k tomu nejlepšímu. I ve třetí věkové kategorii stačily k vítězství pouhé dva zasažené terče z pěti pokusů. Jediným, kdo dokázal, přesně zamířit aspoň dvakrát byl Martin Mišiak z HMS Selectu.

Na závěr přišly na řadu nájezdy na brankáře. Každý ze střelců měl k dispozici pět nájezdů a rozhodnutí padlo už v nich. Pouze Pavel Matěj, reprezentující HMS Select, dokázal tři své nájezdy proměnit v branku. Mezi brankáři byla situace dramatičtější. Dvojice Jonas Natterer (Heilbronn) a Ondřej Kufa (Chomutov) dokázala krýt čtyři z pěti nájezdů. Mezi nimi tedy došlo na rozstřel. Nejdříve se proti každému z nich rozjel dvakrát vítěz střelecké části Matěj, ale oba gólmani ho dokázali vychytat. Poté nastoupili jejich spoluhráči ze střelecké části, aby jeli dvakrát na soupeřova gólmana. Kufa dokázal německého střelce dvakrát vychytat, zatímco Natterer ve druhém případě proti chomutovskému forvardovi kapituloval. Vítězství tak získal Ondřej Kufa.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe