Domů
PDF Tisk Email
Středa, 17 Prosinec 2014 21:51

17.12. Bod za bojovnost-video

Dukla v první třetina odskočila Mostu po slepených brankách Štebiha z přesilovky a Mikeše na 0:2. Most odpověděl ve druhé části rovněž dvěma rychlými brankami. V přesilovce se prosadil Slavíček a chvilku po něm přidal vyrovnávací branku Smolka. Duklu dostal v poslední části do vedení Dobrovolný, aby Nedrda svým gólem pět minut před sirénou poslal utkání do

prodloužení. Rozhodnoutvšak musely až sam. nájezdy. Ten rozhodující proměnil Čachotský. Dukla si tak z Mostu odváží dva body, Most bere za bojovnost aspoň jeden.

HC Most - HC Dukla Jihlava 3:4 sn (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)

Sestava Most: Horák – Grin, Kousalík, Kasal, Procházka, Kříž, Havelka, Hora – Tauš, Smolka, Bojer – Nedrda, Havlíček, Petruška – Přeučil, Alinč, Slavíček – Jurčík, Šrámek, Písařík – Válek

Sestava Jihlava
: Rittich – Čermák, Štebih, Dobrovolný, Urbanec, Čáp, Šidlík, Schejbal – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Jergl – Půhoný, Seman, Prokš – Březina, Mikeš, Kuřítko

Branky + asistence: 34. 5/4 Slavíček, 35. Smolka (Tauš), 56. Nedrda (Havlíček, Petruška) – 14. 5/4 Štebih (Zeman), 15. Mikeš (Březina), 45. Dobrovolný (Zeman), rozh. náj. Čachotský

Vyloučení: 7:6    Využití: 1:1

Rozhodčí
: Doležal – Kotlík, Zídek

Diváci: 133

Jihlavští vstoupili do zápasu aktivněji než domácí hráči, drželi se pořád na dostřel Horákovy branky. V 7. minutě trefil Dobrovolný z kruhu tyč domácí branky. Ve 13. minutě udělal Havlíček útočný faul, který Dukla dokázala potrestat. Miha Štebih se dostal ke střelu z vrcholu kruhu, kterou Horák v lapačce neudržel a puk se doklouzal do branky 0:1. Za necelou minutu vyhrál Březina útočné vhazování na Romana Mikeše, který střelou z první překonal Horáka 0:2. Jihlava  byla v první části určitě lepším celkem, dostávala Most pod tlak, ale další branku už nepřidala.

Podobný obrázek hry byl k vidění i na začátku druhé třetiny, ale s postupem času Most začal hru srovnávat. V polovině utkání prováhal u tyče dobrou příležitost Jergl. Ve 33. minutě fauloval Zeman a Mostu stačila necelá půl minuta ke snížení. Brankář Rittich vyrobil hrubou chybu, když vyjel ze své branky za pukem, který však přihrál přímo před branku na hůl Bohumila Slavíčka, který nemohl minout prázdnou branku 1:2. Za necelou minutu už bylo vyrovnáno. Tauš přihrával před branku na Bojera, kterému puk utekl za branku. Oba jihlavští beci se vydali za Bojerem, jenže puk dojel dříve Tauš a okamžitě ho poslal před branku, odkud Pavel Smolka prostřelil Ritticha mezi betonem a lapačkou 2:2. V závěru třetiny Most v přesilovce sahal po vedení, ale šance Petrušky zůstala nevyužita. Naopak po chybě Kasala těsně před koncem se mohli radovat Jihlavští, ale ani Melenovský se neprosadil.

Po čtyřech minutách hry v poslední třetině vyhrál Zeman buly na Jiřího Dobrovolného, jenž od modré okamžitě prostřelil Horáka 2:3. Most po inkasované brance nesložil zbraně a pokoušel se o vyrovnání. To se podařilo necelých pět minut před koncem. Havlíček našel zpoza branky na kruhu Vítězslava Nedrdu, který střelou zápěstím do horního rohu překonal Ritticha 3:3. Hned z dalšího útoku vznikl závar před jihlavskou brankou, domácí borci byli blízko ke vstřelení další branky, ale skóre se nakonec nezměnilo. Utkání se tak pozvolna dostalo do prodloužení.

V něm nejdříve Bojer nabídl šanci dvojici Melenovský - Diviš, ale Horák byl na svém místě. Zeman vybídl svým sekáním Most k přesilovce 4 na 3, kterou ale za chvíli pokazil svým faulem Kousalík. Ani Dukla se však dlouho neradovala ze zkrácené přesilovky, protože Čáp vyhodil puk do hlediště a byl také vyloučen. V poslední minutě bylo ještě po jedné dobré příležitosti na každé straně, ale ani Čachotský, ani Petruška je nevyužily. Došlo tak na sam. nájezdy. Ten rozhodující proměnil přesným bekhendovým blafákem pod břevno Tomáš Čachotský, který tak zajistil Dukle výhru 3:4.

Jak šly nájezdy:  začínala Jihlava

Jihlava: Čachotský +, Mikeš -, Diviš +

Most: Alinč -, Smolka -

Řekli po utkání:

Václav Baďouček (Most):"Dost nešťastně jsme prohrávali 0:2, ale mužstvu patří pochvala, že za nepříznivého stavu a v sérii, v jaké se teď nacházíme, to nezabalilo a bojovalo. Nakonec vybojovalo aspoň ten jeden bod, což je pro nás důležité."

František Zeman (Jihlava):"Do utkání jsme vstoupili velice aktivně, vyhráli jsme první třetinu 2:0, i když jsme tam měli několik další dvě, tři tutovky, které bohužel gólem neskončily. Do druhé části jsme nastoupili laxně a od samotného začátku jsme si o gól koledovali. Domácí toho dokázali využít, když srovnali na 2:2. My jsme potom dali rozdílový gól na 2:3, ale zase vlastní chybou v obranném pásmu jsme to vedení neudrželi. Utkání se dostalo až do nájezdů, kde jsme měli šikovnější hráče, takže jsme po právu nakonec získali dva body."