PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Prosinec 2014 06:04

17.12.  Finále 2002/03 ovládl slovenský HMS Select- foto

HMS Slovak Select – Jungfalken Heilbronn 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky + asistence: 17. Korýtko (Toman), 18. Matěj (Plevka), 31. Sakharov (Matěj) – Uselmann (Zbaranski)
Vyloučení:  4:4  Využití: 0:0  Oslabení: 1:0
Rozhodčí: Čmolík – Plichta

Sestava HMS Select: Lidák (23. Irsák) – Bárta, Kliment, D. Vaňo, R. Vaňo, Jankovský, Prčík – Határ, Matěj, Sakharov – Korýtko, Mišiak, Toman – Plevka, Gabriel. Trenér Čajka
Sestava Jungfalken: Natterer – Fass, Huerkamp, Fuchs, Merkle, Schwarz – Lang, Zbaranski, Samusev – Calce, Lilli Welke, Luisa Welke, Uselmann, Sterczik. Trenér Calce.

Úvod zápas vyzněl pro německé mužstvo, které bylo aktivnější, snažilo se tlačit před branku slovenského výběru, ale vážnější šanci si Jungfalken nevypracovali. Nepomohla jim k tomu ani přesilovka. Ve 12. minutě se dostal před Lidáka v brance slovenského výběru Samusev, ale jeho bekhendová střela šla nad branku. Střelu Luisy Welcke od modré tečovala před brankou ještě její sestra Lilli, ale Lidák dostal puk pod kontrolu.

Nástup do druhé části se HMS Selectu vydařil. Hned v 17. minutě vyrazil Natterer střelu Tomana jenom k Branislavu Korýtkovi, který po ledě zblízka otevřel skóre zápasu 1:0. Hned po rozehrání se dostal před německou branku Gabriel, ale Natterer jeho střelu pokryl. V 18. minutě ale udeřil HMS podruhé. Plevka se dostal s pukem před branku, přihrál k tyči Pavlu Matějovi, jenž po ledě zvýšil na 2:0. Heilbronn se poté nadechl k náporu. Přihrávku Zbaranskiho zpoza branky nedokázal využít před brankou dobře stojící Lang. Ale ve 28. minutě už se Němci radovali. Irsák neudržel střelu Zbaranskiho a dobře postavený Vivamus Uselmann dostal puk do branky 2:1.

I úvod posledního dějství HMS vyšel dokonale. Hned v první minutě ujela při vlastním oslabení dvojice Sakharov – Matěj na jednoho obránce. Vyměnili si mezi sebou dvakrát puk a Daniel Sakharov střílel do prázdné branky 3:1. Poté, co Huerkamp vybojoval puk, nahrál ho do dobré pozice Calcemu, který si ho však nedokázal přesně zpracovat. Pojistku, na slovenské vedení, mohl přidat Plevka, který byl sám před Natterem, ale pálil pouze do něj. V další německé šanci neuspěl opět Calce, který ani nadvakrát nedokázal zblízka překonat Irsáka. HMS Select tak po výhře ve věkové kategorii 2004/05 triumfoval i v kategorii 2002/03.