Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Prosinec 2014 21:54

  18.12. Dovednostní soutěže v kategorii 2000/01

Ve čtvrtek rozehrála svůj Christmas Cup poslední věková kategorie, pro kterou je letošní ročník vypsán, a sice 2000/01. V této kategorii startuje pět mužstev z Německa, Běloruska a České republiky. První hrací den měl ve svém závěru tradiční scénář, kterým bylo slavnostní zahájení, na které plynule navázaly dovednostní soutěže. I při menším počtu zúčastněných mužstev se bylo nač dívat, k vidění byla celá řada zajímavých duelů.

Rychlost střely už tradičně otevřela přehlídku dovednostních disciplín. 13 – 14 letí borci, už se dokázali do puku pořádně opřít, což se projevilo i na rychlosti, s jakou vyslali puk na branku. Třetí skončil Carl Uhlig z Eislöwen Dresden, který vystřelil puk rychlostí 87 km/h. Druhé místo patřilo mosteckému Patriku Borovičkovi, jenž dosáhl rychlosti 94 km/h. Vítězem se stal sparťan Václav Imlauf, který na turnaji hájí barvy týmu Avantgard hockey. Tomu chyběl jediný kolmetr k tomu, aby pokořil hranici 100 km/h.

Druhou dovedností byla rychlost na 1 kolo. Z rozjížděk postoupila do čtvrtfinále čtveřice Max Weigandt (Chemnitz), Nazar Tomarovščenko (Novopoltsk), Paul Böttcher (Dresden) a Ben Kosansky (Avantgard Hockey). V prvním semifinále zdolal Tomarovščenko poměrně hladce Weigandta. Kosansky se proti Böttcher zapotil o něco více, ale i on si vybojoval postup. Samotné finále potom bylo až překvapivě lehkou záležitostí Bena Kosanskyho z Avantgard Hockey.

Slalom s pukem byl poznamenán chybami některých jednotlivců, takže do semifinále postoupili Andrej Kiss (Avantgard Hockey), Jakub Dohnal (Most), Egor Pavčenko (Novopolotsk) a Paul König (Dresden). Kiss v první semifinálové jízdě po velkém boji porazil o pověstný vlásek domácího Dohnala. Pavčenkova cesta do finále byla opticky snažší. Ve finále ale slovenský hokejista Andrej Kiss dokázal svou velmi dobrou technikou bruslení, která se projevila především v zatáčkách, svého soupeře z Běloruska doslova uštvat. Pro barvy Avantgard Hockey to bylo třetí vítězství v řadě.

Střelba na přesnost, na rozdíl od předešlých věkových kategorií, měla svou kvalitu. Žádnému z borců se nestalo, že by netrefil ani jeden terč. Se dvěma přesnými zásahy postoupili do finálového rozstřelu Jakub Aul (Most) a Lukas Flade (Dresden). Mostecký borec prokázal v rozstřelu pevnější nervy a o jeden zásah předčil svého německého konkurenta. Jakub Aul tak zajistil první vítězství v těchto soutěžích pro domácí HC Most.

Závěrečnou disciplínou byly nájezdy na gólmany. Brankáři měli tentokráte nad střelci jasně navrch. Nikdo z pěti exekutorů totiž nedokázal proměnit více než jeden nájezd ze čtyř možných. Martin Huml z HC Most dokonce kryl všech pět nájezdů a stal se tak vítězem mezi gólmany. Čtyři střelci, kteří v prvním kole proměnili jeden nájezd, šli do rozstřelu. Do branky se proti nim postavil vítězný Huml. V prvním rozstřelu uspěla dvojice Daniel Sonnenberg z Chemnitzu a Lukáš Sajdl z Avantgard Hockey. Německý hráč však dokázal i ve druhém rozstřelovém kole Humla na rozdíl od svého rivala překonat, takže si připsal na své konto vítězství mezi střelci. 

 

AVANTGARD SPORT TV


EASTER CUP 2017

Pozvánka

propozicezde

Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe