Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Prosinec 2014 21:54

  18.12. Dovednostní soutěže v kategorii 2000/01

Ve čtvrtek rozehrála svůj Christmas Cup poslední věková kategorie, pro kterou je letošní ročník vypsán, a sice 2000/01. V této kategorii startuje pět mužstev z Německa, Běloruska a České republiky. První hrací den měl ve svém závěru tradiční scénář, kterým bylo slavnostní zahájení, na které plynule navázaly dovednostní soutěže. I při menším počtu zúčastněných mužstev se bylo nač dívat, k vidění byla celá řada zajímavých duelů.

Rychlost střely už tradičně otevřela přehlídku dovednostních disciplín. 13 – 14 letí borci, už se dokázali do puku pořádně opřít, což se projevilo i na rychlosti, s jakou vyslali puk na branku. Třetí skončil Carl Uhlig z Eislöwen Dresden, který vystřelil puk rychlostí 87 km/h. Druhé místo patřilo mosteckému Patriku Borovičkovi, jenž dosáhl rychlosti 94 km/h. Vítězem se stal sparťan Václav Imlauf, který na turnaji hájí barvy týmu Avantgard hockey. Tomu chyběl jediný kolmetr k tomu, aby pokořil hranici 100 km/h.

Druhou dovedností byla rychlost na 1 kolo. Z rozjížděk postoupila do čtvrtfinále čtveřice Max Weigandt (Chemnitz), Nazar Tomarovščenko (Novopoltsk), Paul Böttcher (Dresden) a Ben Kosansky (Avantgard Hockey). V prvním semifinále zdolal Tomarovščenko poměrně hladce Weigandta. Kosansky se proti Böttcher zapotil o něco více, ale i on si vybojoval postup. Samotné finále potom bylo až překvapivě lehkou záležitostí Bena Kosanskyho z Avantgard Hockey.

Slalom s pukem byl poznamenán chybami některých jednotlivců, takže do semifinále postoupili Andrej Kiss (Avantgard Hockey), Jakub Dohnal (Most), Egor Pavčenko (Novopolotsk) a Paul König (Dresden). Kiss v první semifinálové jízdě po velkém boji porazil o pověstný vlásek domácího Dohnala. Pavčenkova cesta do finále byla opticky snažší. Ve finále ale slovenský hokejista Andrej Kiss dokázal svou velmi dobrou technikou bruslení, která se projevila především v zatáčkách, svého soupeře z Běloruska doslova uštvat. Pro barvy Avantgard Hockey to bylo třetí vítězství v řadě.

Střelba na přesnost, na rozdíl od předešlých věkových kategorií, měla svou kvalitu. Žádnému z borců se nestalo, že by netrefil ani jeden terč. Se dvěma přesnými zásahy postoupili do finálového rozstřelu Jakub Aul (Most) a Lukas Flade (Dresden). Mostecký borec prokázal v rozstřelu pevnější nervy a o jeden zásah předčil svého německého konkurenta. Jakub Aul tak zajistil první vítězství v těchto soutěžích pro domácí HC Most.

Závěrečnou disciplínou byly nájezdy na gólmany. Brankáři měli tentokráte nad střelci jasně navrch. Nikdo z pěti exekutorů totiž nedokázal proměnit více než jeden nájezd ze čtyř možných. Martin Huml z HC Most dokonce kryl všech pět nájezdů a stal se tak vítězem mezi gólmany. Čtyři střelci, kteří v prvním kole proměnili jeden nájezd, šli do rozstřelu. Do branky se proti nim postavil vítězný Huml. V prvním rozstřelu uspěla dvojice Daniel Sonnenberg z Chemnitzu a Lukáš Sajdl z Avantgard Hockey. Německý hráč však dokázal i ve druhém rozstřelovém kole Humla na rozdíl od svého rivala překonat, takže si připsal na své konto vítězství mezi střelci. 

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe