PDF Tisk Email
Sobota, 20 Prosinec 2014 07:06

20.12.  Avantgard Hockey vítězem kategorie 2000/01- video

Chimik Novopoltsk – Avantgard Hockey 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky + asistence: 3. Ivankovič (Tomarovščenko) – 10. Kosansky (Saakyan), 27. Kosansky (Marguš), 28. Bártek, 38. Govoruško (Kosansky)
Vyloučení:  6:3 + Zirtoni (AVA) 5 +20 minut faul loktem Využití: 0:3

Rozhodčí: Plichta – Sýkora

Sestava Chimik: Panov – Palivko, Pereverzev, Safončik, Semenov – Plavinskij, Tomarovščenko, Petrov – Demjanov, Pavčenko, Fedorov – Ivankovič, Nikuljonkov. Trenér: Bondikov

Sestava Avantgard: Kopp – Bártek, Zirtoni, Marguš, Imlauf – Šiškin, Kosansky, Saakyan – Rybnikár, Sajdl, Kiss – Hynek, Halilov, Govoruško. Trenér: Šoustek

Do utkání vstoupili lépe Bělorusové, kteří šli do vedení už v 3. minutě. Tomarovščenko našel od tyčky před brankou Vladislava Ivankoviče, který trefil přesně mezi Koppovy betony 1:0. Hráči Avantgardu se dostávali před Panova hlavně v přesilovce, kdy si vytvořili tlak, ale vyrovnat se jim nedařilo. V 9. minutě předvedl pěknou akci Imlauf, který se s pukem dostal z vlastního pásma až před Panova, ale jeho střela šla těsně vedle. O minutu později už využil Avantgard přesilovku. Saakyan vyhrál buly na Bena Kosanského, jenž střelou zápěstím do horní poloviny branky vyrovnal na 1:1. Ve 12. minutě fauloval Zirtoni ve středním pásmu kolenem Demjanova, který musel led opustit až po hodně dlouhé chvíli za asistence spoluhráčů. Zirtoni dostal trest na 5 minut + do konce utkání. Bělorusům se však dlouhá přesilovka moc nepovedla, jenom zřídka kdy se dostávali k ohrožení Koppovy branky.

Nájezd dvojice Pavčenko – Fedorov na jediného obránce skončil Pavčenkovo střelou do masky. Ve vlastním oslabení ujel běloruské obraně Halilov, ale nezamířil přesně. Ve 27. minutě zakončoval zblízka do Panovova Šiškin, ale byl při tom faulován, a díky předchozímu faulu, dostal Avantgard šanci hrát 112 vteřin 5 na 3. K využití této početní převahy stačilo Avantgardu pouhých 7 vteřin. Od modré pálil Marguš, Panov jeho střelu vyrazil před sebe, odkud Ben Kosansky po ledě poslal mezinárodní výběr do vedení 1:2. V dohrávané přesilovce 5 na 4 se ještě trefil od modré přesně mezi betony Robert Bártek 1:3. Korigovat mohla dvojice Demjanov – Nikuljonkov, jenže po výměně puku Nikuljonkov promáchl střelu do prázdné.

V poslední třetině to byl Avantgard, jenž se povzbuzen dvoubrankovým vedením, tlačil dopředu. Jenže Kosansky pálil v dobré pozici mimo, Saakyan trefil bekhendem tyč a chvíli poté v dobré pozici pouze nastřelil Panova. Přesto se borci v bílo – červeném ve 38. minutě dočkali. Dvojice Kosansky – Govoruško, postupující na jediného obránce, si mezi sebou prohodila puk, a Evgenij Govoruško střílel v podstatě do prázdné branky 1:4. Chimik se ještě v závěru zápasu, v době, kdy hrál přesilovku, pokusil hned dvakrát odvolat Panova z branky a jeho hráči hráli 6 na 4. Avantgard však důslednou obranou nepřipustil žádné drama. Dokázal tak oplatit svému soupeři dopolední porážku 3:2 ze základní skupiny, a získal tak pro sebe poslední Christmas Cup v letošním roce.