Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 21 Prosinec 2014 07:44

21.12. Habal nosí v Třebíči smůlu

Stejně jako v prvním utkání v Třebíči, začal i ve druhém zápase v mostecké brance Habal, a podruhé utkání nedochytal. Jestliže v prvním případě vydržel v brance 17 minut, než po čtvrté brance střídal, tentokráte vydržel 20 minut, ale inkasoval pět branek. Třebíč dostal do vedení už v 5. minutě z přesilovky Erat. Za další dvě minuty zvyšoval Holec na 2:0. Na kruhu nepokrytý Dolníček upravil na 3:0. Most korigoval z přesilovky Grinem. Dočekal však dvěma brankami ještě v první třetině navýšil na 5:1. Ve druhé třetině zvýšil nejdříve v přesilovce Pekr s přispěním brusle Kousalíka na 6:1, aby Most snížil rovněž z přesilovky zásluhou Bojera. V poslední třetině přidal sedmou branku domácích Wasserbauer. Potom upravil Čmolík z trestného střílení na 7:3. Do konce utkání už se skóre nezměnilo, Most prohrál pošesté v řadě.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Most 7:3 (5:1, 1:1, 1:1)

Sestava Třebíč: Kašík – Bilčík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur, Jaroš, Čejka – Dočekal, Dolníček, Erat – Pekr, Holec, Wasserbauer – Čuřík, Raška, Králík – Havel, Mrázek, Čech

Sestava Most: Habal (21. Soukup) – Kousalík, Grin, Procházka, Kasal, Havelka, Kříž, Hora – Slavíček, Alinč, Přeučil – Petruška, Havlíček, Nedrda – Bojer, Smolka, Tauš – Čmolík, Válek, Mical

Branky + asistence: 6. Erat 5/4 (Dolníček), 8. Holec 5/4 (Havel), 12. Dolníček (Erat, Přibyl), 17. Dočekal (Zdráhal, Erat), 19. 5/4 Dočekal (Erat, Malena), 30. Pekr 5/4 (Bartoň), 44. Wasserbauer (Holec) – 13. Grin 5/4 (Kousalík, Alinč), 36. Bojer 5/4 (Hora), 47. Čmolík (TS)

Vyloučení: 6:7 + trestné střílení Most za faul Šaura   Využití: 4:2

Rozhodčí: Kubičík – Novák, Kašík

Diváci: 1610

V páté minutě byl vyloučen mostecký Procházka a domácím hráčům stačila necelá minuta k tomu, aby přesilovku využili. Dolníček našel zpoza branky před branku najíždějícího Romana Erata, který překonal Habala 1:0. Zhruba za dvě minuty domácí své vedení opět z přesilovky navýšili. Havel nechal na levém kruhu puk Miroslavu Holcovi, který střelou přes obránce Kousalíka zvýšil na 2:0. Ve 12. minutě se Erat zbavil dvou bránících hráčů, dostal se s pukem až za brankovou čáru, odkud našel na kruhu nepokrytého Davida Dolníčka, jenž překonal Habala potřetí 3:0. Za dalších půl minuty byl vyloučen domácí Bartoň a Mostu stačilo 33 vteřin na to, aby snížil. Kousalík přihrál po modré na Jakuba Grina, který přes clonu hráčů prostřelil Kašíka 3:1. V 17. minutě obkroužil Zdráhal mosteckou branku a nahrál mezi kruhy, odkud Martin Dočekal upravil na 4:1. V 19. minutě využili domácí třetí přesilovku. Erat poslal z pravého kruhu střílenou přihrávku před branku, kde Martin Dočekal vložil do jeho přihrávky hůl, a bylo to 5:1.

Do druhé třetiny nahradil v mostecké brance Habala Soukup. Ve 28. minutě měl po přihrávce Pekra velkou šanci Wasserbauer, jenž však nedokázal dostat puk do mostecké branky. Chvilku poté byl vyloučen mostecký Válek. V oslabení najížděl sám na Kašíka Smolka, domácí gólman ho však dokázal vychytat. Těsně před návratem Válka na led se Třebíč opět dokázala brankově prosadit. Střílenou přihrávku před branku Matěje Pekra si srazil Kousalík bruslí do vlastní branky 6:1. Ve 36. minutě využil i Most svojí další početní převahu. Po střele Hory od modré se puk odrazil k Janu Bojerovi, který ač tísněn, dokázal dostat puk do opuštěné domácí branky 6:2. Šance Nedrdy v poslední minutě zůstala nevyužita.

Ve 44. minutě našel Holec před brankou Jana Wasserbauera, který nedal Soukupovi šanci 7:2. Ve 47. minutě zahákoval Šaur unikajícího Čmolíka a bylo nařízeno trestné střílení. Jakub Čmolík při něm na poslední chvíli dokázal přehodit Kašíkův beton 7:3. Poté obě mužstva výrazně ubrala z nasazeného tempa, na ledě se nedělo s vyjímkou faulu Čmolíka nic podstatného. Domácí Horácká Slavia si tak v klidu dokráčela pro další vítězství, Most si naopak připsal šestou porážku v řadě.