Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 22 Prosinec 2014 15:23

22.12. Ohlédnutí za Christmas Cupem 2014 - video

Christmas Cup 2014, který byl už šestnáctým v pořadí, je od pátku 19. 12. minulostí. Celkem 37 týmů z pěti zemí nabídlo ve čtyřech věkových kategoriích řadu divácky atraktivních utkání. Mladí adepti ledního hokeje ze všech zúčastněných celků se maximálně snažili, aby právě ten jejich tým byl nejlepší a odnesl si pohár pro vítěze. To se mohlo nakonec podařit jenom čtyřem mužstvům. Ale i tak byli všichni zúčastnění spokojeni s průběhem turnaje, řada hráčů si odnesla individuální ocenění za nejlepšího hráče utkání, za triumf v některé z dovednostních soutěží nebo při vyhlašování nejlepších jedinců na každém hráčském postu či za vítězství v kanadském bodování. Je možné konstatovat, že Christmas Cup 2014 naplnil očekávání, vydařil se.

V první věkové kategorii 2004/05 triumfoval nový slovenský výběr HMS Select, který ve finále zdolal východočeský výběr Martina Táborského Young Talents. Oba dva výběry předvedly, že mají ve svém středu řadu talentovaných hráčů, kteří by mohli mít na to, aby se později prosadili i v dospělém hokeji. Nejmladší kategorie 2006/07 přivedla do Mostu hned 16 týmů. Od začátku turnaje však všechny své soupeře převyšoval celek Meteoru Třemošná, který prošel celým turnajem bez zaváhání, ve finále potom deklasoval Young Talents vysoko 13:3. Ve věkové kategorii 2002/03 si svůj druhý turnajový triumf připsal na své konto HMS Select, jenž v dramatickém finále přehrál německý celek Jungfalken Heilbronn. Německý celek se na turnaji lepšil zápas od zápasu, ale slovenský výběr i ve finálovém duelu potvrdil své kvality a zaslouženě zvítězil. Poslední kategorie 2000/01 se stala kořistí výběru Zdeňka Kolmana Avantgard Hockey, který ve finále po výsledku 4:1 vrátil běloruskému Chimiku Novopoltsk porážku ze skupiny. Běloruský tým sice vyhrál bez ztráty bodu skupinu, ale Avantgard Hockey potvrdil, že jeho výběr v nejstarší vypsané kategorii je opravdu silný, s řadou vynikajících jednotlivců ve svém středu, a potřeboval jenom trošku času, aby se jeho hráči stačili sehrát.

Christmas Cup 2014 přinesl několik novinek, které se rozhodně osvědčili. Naplno fungoval turnajový web www.avantgardhockey.cz, který přinášel kompletní rozpis zápasů všech kategorií, soupisky všech účastníků, všechny výsledky byly okamžitě zveřejňovány, k dispozici byly tabulky, z jednotlivých zápasů se přenášely live změny skóre. K nahlédnutí bylo i kanadské bodování, ze všech čtyřech finálových zápasů se na turnajovém webu objevily podrobné reportáže, k dispozici byly i rozhovory s některými účastníky turnaje. Každý den přineslo studio TV Avantgard video, které obsahovalo sumář předchozího dne, včetně záběrů z jednotlivých zápasů, dovednostních soutěží a také celou řadu rozhovorů. To vše se na turnajových stránkách pravidelně obměňovalo. V této aktivitě by chtěli pořadatelé turnaje na čele s šéfem celého projektu Zdeňkem Kolmanem navázat i při dalších pořádaných turnajích.

Po krátkém oddychu, který si pořadatelé po tak náročné 14 denní akci jistě zaslouží, se rozběhne mašinerie příprav v průběhu ledna zase naplno. Na přelomu března a dubna proběhne Easter Cup 2015, který už bude třeba pozvolna začít chystat. Konec přihlášek je do konce ledna, potom se začne zajišťovat vše, co je pro zdárný průběh tak významného turnaje nezbytné. Vedení turnaje chce vysoko nasazenou laťku kvality nejenom udržet, ale tak jak už je jeho zvykem, přidat zase něco navíc, aby se všem zúčastněným v Mostě líbilo a rádi se vraceli i na další turnaje, které budou zcela jistě pravidelně navazovat.