Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 22 Prosinec 2014 21:19

22.12. I poslední Havl. Brod byl nad síly mosteckých hokejistů - video

Hosty dostal do vedení v poslední minutě první třetiny z přesilovky Tomek. Za domácí vyrovnával rovněž z přesilovky ve druhé části Slavíček. Tentýž hráč dostal Most v 52. minutě poslední třetiny do vedení 2:1. Jenže hosté dokázali zásluhou Rouska vyrovnat. Utkání tak dospělo do prodloužení, které ale rovněž nerozhodlo. Jediným úspěšným exekutorem sam. nájezdů byl hostující Rousek, který tak zajistil Rebelům dva body, Most naopak prohrál posedmé v řadě.

HC Most - HC Rebel Havl. Brod 2:3 sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Sestava Most: Horák – Pavelka, Kousalík, Kasal, Charousek, Hora, Havelka, Procházka, Grin – Gerhát, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Bojer – Jurčík, Šrámek, Písařík – Nedrda, Havlíček, Petruška

Sestava Havl. Brod
: Novák – Parýzek, Sedlák, Platil, Sklenička, Kolář, Pavlíček – Chlubna, Tomek, Rousek – Zohorna, Troliga, Babka – Kozlík, Milfait, Minárik
Branky + asistence: 33. Slavíček 5/4 (Kousalík, Gerhát), 52. Slavíček (Alinč) – 20. Tomek 5/4 (Rousek, Sedlák), 54. Rousek, rozh. náj. Rousek

Vyloučení: 4:5 + trestné střílení MST za faul Platila, navíc Troliga (HBR) 10 minut nesp. chování    Využití: 1:1

Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil

Diváci
: 213

Most vstoupil do utkání aktivně, tlačil se před branku Rebelů, ale vyloženou příležitost se mu vypracovat nepodařilo. Ani dvě vyloučení Tomka během pěti minut změnu skóre neiniciovaly. Byť po Alinčově pasu měl dobrou příležitost Slavíček. Ve 14. minutě se dostal za obranu hostů Šrámek, Platil ho zezadu podrazil a rozhodčí Hrubý nařídil trestné střílení. Šrámek sice Nováka v brance hostů vymíchal, ale už nedokázal zvednout puk nad bezmocně ležícím gólmanem. Dvě minuty před koncem fauloval Hora, a Rebelové dokázali nabídnutou šanci využít. Od obránců se dostal puk k Rouskovi, který viděl u branky dobře postaveného Václava Tomka, jenž prostřelil Horáka mezi betony 0:1

Ve druhé třetině šla kvalita hry zase trošku dolů, Most si sice udržoval stále herní převahu, ale už ne takovou, jakou měl v první části. Přesto dokázal využít po 10 vteřinách vyloučení Troligy. Kousalíkovu střelu od modré dokázal před brankou šikovně tečovat k tyči Bohumil Slavíček 1:1. Následné oslabení při vyloučení Charouska přežil Most bez úhony. Ještě v předposlední minutě měl šanci domácí kapitán Tauš, který ale nedokázal hodně vyjetého Nováka překonat.

Byl to znovu Tauš, kterému nabídl hostující gólman svojí špatnou rozehrávkou šanci střílet na prázdnou branku. V poslední chvíli mu však skočil do střely jeden z obránců, čímž znemožnil puku, aby se dostal do opuštěné klece Rebelů. Přesto to byli domácí, kteří šli v 52. minutě do vedení. Alinč našel na kruhu Bohumila Slavíčka, který přesnou střelou nad lapačku poslal Most do vedení 2:1. Zdálo se, že Most už si vedení pohlídá a připíše si tři body. Jenže Rebelům stačily necelé tři minuty k vyrovnání. Tomáš Rousek vybojoval ve středním pásmu puk, dostal se s ním až před Horáka, kterého nikterak těžkou střelou pod betonem překonal 2:2. V poslední minutě stálo při Mostu štěstí, když Milfait trefil břevno.

V prodloužení Most dostal nabídku zahrát si přesilovku 4 na 3. Bohužel, ani tuto výhodu nedokázali domácí borci přetavit ve vítěznou brankou. Utkání tak dospělo k sam. nájezdům. Jediným, kdo se v nich dokázal brankově prosadit, byl hostující Tomáš Rousek, který překonal Horáka přesnou střelou k tyči 2:3. Most si tak připsal sedmou porážku v řadě.

Jak šly nájezdy: začínal Most

Most: Havlíček -, Smolka -, Slavíček -
Havl. Brod: Rousek +, Babka -

Řekli po utkání:

Václav Baďouček (Most):"Není to pro nás příjemné, ale bohužel hokej se hraje pořád na vstřelené branky a my jsme dnes nedokázali dát gól ani ze čtyř nájezdů, nedokázali jsme zrealizovat ani další šance, což nás stálo vítězství."

Vladimír Jeřábek (Havl. Brod):"Samozřejmě, že panuje obrovská spokojenost. Jeli jsme sem se šesti obránci a devíti útočníky. Máme hroznou marodku, přemýšleli jsme o tom, že bychom ten zápas odložili, ale nakonec jsme přijeli. Kluci podali kolektivní výkon, který byl podpořený výborným gólmanem, který nás hodně podržel. Bojovali jsme, padali jsme do ran. Nepadli jsme jednou do rány a dostali jsme první gól. Udělali jsme hrubku v útoku, kdy jsme vymysleli nesmyslný tandem a zase jsme dostali gól. Máme ale mladé hráče, kteří hrají juniorský hokej a mají v hlavách, že tu chybu můžou udělat. V dospělém hokeji se tohle trestá. Ale děláme těch chyb pořád méně a méně, což je dobře. Za dva body jsem dnes hrozně moc spokojený."