Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 28 Prosinec 2014 09:05

28.12. V posledním utkání v kalendářním roce přijede do Mostu Šumperk

V neděli uzavře HC Most předehrávkou 39. kola proti Salithu Šumperk třetí čtvrtinu základní části. Draci jsou dosud na 10. místě se ziskem 50 bodů. Z posledních pěti utkání vyhráli dvakrát. V posledním kole prohráli v sobotu v Kadani 4:1. S Mostem však letos vyhráli oba dva vzájemné duely (venku 2:3 po sam. nájezdech, doma potom 6:1). Jedničkou na brankovišti je Vladislav Koutský. Mezi obránce tradičně dominuje dvojice Tomáš Sedlák s 22 body (5+17) a Aleš Holík s 15 body (4+11). Z ostatních obránců se nikdo nedostal přes tři body. Útočníkům vládne suverénně s 32 body (11+21) Patrik Moskal. Nejlepším střelcem týmu je se 14 brankami Lukáš Žálčík. Mužstvo dlouhodobě trénuje Radek Kučera. Utkání v tradičním mosteckém čase od 17:30 hodin.

Most prohrál v pondělí doma s Havl. Brodem 2:3 po sam. nájezdech, což byla jeho sedmá porážka v řadě. V tabulce drží pořád pevně 12. místo za 39 získaných bodů. Předkolo play off je v tuto chvíli už ale 11 bodů vzdáleno. Pokud si chce Most uchovat naději na postup do předkola, musí Salith rozhodně porazit, protože právě Draci drží momentálně poslední vstupenku do předkola play off. Do branky půjde určitě jeden z dvojice Horák - Soukup, z Litvínova by mohla být k dispozici dvojice Písařík - Šrámek. I z hlediska psychického by se výhra před těžkým losem začátku poslední čtvrtiny (na Kladně, s Kadaní, v Chomutově) hodila, aby se šňůra porážek dále neprotahovala.