Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 28 Prosinec 2014 09:09

28.12. Kolman zásobuje reprezentace 3 zemí

Zdeněk Kolman zasvětil svůj život převážně hokeji. V minulosti sám aktivně hrával za Most, v roce 1999 začal trénovat a dodnes se vedle trénování věnuje organizování prestižních mládežnických turnajů, mezi které patří Christmas Cup, Easter Cup či letní Summer Cup. To všechno jsou turnaje, které mají své pevné místo v mezinárodním kalendáři mládežnického hokeje.
 Schází se na nich pravidelně kvalitní účastníci nejen z Čech, ale v podstatě z celé hokejové Evropy. Vyjímkou není ani účast zámořských mládežnických výběrů. K tomu ještě zvládá během roku organizovat např. víkendové kempy pro mladé hokejisty, kde se zaměřuje na ty nejpodstatnější věci, ke kterým rozhodně patří rozvoj bruslení, individuální činnost, přihrávky, herní myšlení nebo nácvik střelby ze všech možných pozic. Své jméno už si získala i jeho hokejová škola, kterou pravidelně pořádá v letních měsících na mosteckém zimním stadionu. Jeho jméno je tak pevně spjato s rozvojem mládežnického hokeje nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Pod jeho vedením vyrůstala spousta hráčů, kteří se později prosadili třeba do mládežnických reprezentačních výběrů (více prezentace hráčů). Při jeho trenérském působení v Mostě to byl mimo jiné útočník Vlastimil Salač, kterého vedl dva roky v žákovských kategoriích, než přestoupil do Litvínova. Salač se později dostal do reprezentačního výběru U16, následně i U18. Prošel si všemi mládežnickými kategoriemi v Litvínově, krátce se mihl i ve Spartě a Ústí. V sezóně 04/05 posbíral ve 46 utkáních celkem 60 bodů, což mu stačilo na 4. místo v bodování celé extraligy dorostu. V Mostě vedl i obránce Jiřího Panušku, který se rovněž dokázal prosadit v mládežnických reprezentačních výběrech U16 a U 17. I on si prošel všemi mládežnickými kategoriemi v Litvínově.

Při trenérském působení v Bílině patřil mezi jeho svěřence i současný nadějný forvard Litvínova Tomáš Kučera, který sbírá body jak na běžícím pásu ve všech kategoriích, kterými si zatím prošel. I on se dostal do reprezentace U16. V současné době jako 18 letý působí v juniorském týmu litvínovské Vervy v extralize juniorů. V únoru 2011 se zúčastnil Mládežnického mistrovství ČR krajů, kde získal s výběrem Ústeckého kraje zlatou medaili. Dařilo se mu rovněž i v individuálních statistikách. Mezi střelci obsadil se 13 brankami 1. místo, v kanadském bodování byl potom s 19 body (13+6) druhý za Davidem Pastrňákem, který se teď zkouší prosadit do kádru Bostonu v NHL.

Obránce Martin Weinhold, je dalším z líhně talentů, na jejichž hokejovém růstu se Zdeněk Kolman podílel. Stejně jako s Kučerou se potkali při jeho trenérské štaci v Bílině. Weinhold se z Bíliny přesunul do Slavie Praha, kde prošel kategoriemi U16 a U18. Od letošní sezóny hraje prestižní MHL (juniorská KHL) za Energii Karlovy Vary. Prošel reprezentačními výběry U16 , U17 a U18, kde byl nejvíce vytěžovaným obráncem. V srpnu 2014 se zúčastnil velkého reprezentačního turnaje Memoriálu Ivana Hlinky výběrů U18, hraném v Břeclavi a Piešťanech. V konkurenci 58 obránců z osmi hokejově špičkových zemí (Kanada, USA, Švédsko, Rusko, Finsko, Slovensko, Švýcarsko a Česko) obsadil 1. místo v produktivitě obránců, když nasbíral v 5 utkáních celkem 7 bodů (0+7).

Dalším hráčem, který má před sebou velkou hokejovou budoucnost, je slovenský obránce Michal Roman. Ten spolu se svým bratrem Milošem jezdil pravidelně na hokejové kempy a školy, které Zdeněk Kolman pořádá. Zúčastnil se i několika ročníků Christmas a Ester Cupu, to vše v dresu Kolmanova výběru Avantgard hockey, kde zářil. V současnosti hokejově roste v týmu Oceláři Třinec, kde prošel výběry U16, U18 a ve svých 16 letech už hraje juniorskou extraligu U20. Samozřejmě, že ani on neušel stavitelům slovenských mládežnických reprezentací. Reprezentoval v kategorii U16, U17 a letos se objevil na Hlinkově memoriálu ve výběru Slovenska U18.

Jeho mladší bratr Miloš Roman, který je rovněž útočníkem, má za sebou podobnou minulost. I on byl pravidelným účastníkem hokejové školy a kempů, které Kolman organizuje. Dodnes nastupuje v dresu Avantgard sportu na Christmas, Easter a Summer Cupu. Je stabilním hráčem Ocelářů Třinec v kategorii U16, kde v minulé sezóně nasbíral ve 26 zápasech vynikajících 60 bodů, to vše dokázal ve svých 14 letech. Navíc už si zahrál i v kategorii U18, kde v 19 utkáních pobral 16 bodů, což je skvělá vizitka, obzvlášť pokud si uvědomíme, že nastupoval proti o 3-4 roky starším borcům. I on už dostal pozvánku do slovenské mládežnické reprezentace U16, U17 a U 18.

Další sourozeneckou dvojicí ze Slovenska, která působí v dresu Oceláři Třinec, a jenž prošla přípravnými kempy a hokejovou školou Zdeňka Kolmana, jsou bratři Timotej a Tobiáš Margušovi. Oba dva mají rovněž velké množství startů v dresu Avantgard hockey na Christmas, Easter a Summer Cupu. Starší Timotej Marguš (15) je obránce, který od sezóny 13/14 hraje ve věkové kategorii U16 extraligu. V současnosti je stabilním členem první formace Ocelářů, je využíván jak na oslabení, tak na přesilovky. Rovněž vede kanadské bodování obránců. Mladší Tobiáš Marguš (13) je útočník. Střídavě působí v týmu 8. třídy a mladšího dorostu, kde je nasazován především do vyrovnaných zápasů, aby je svou vysokou produktivitou pomohl rozhodnout. V kanadském bodování ml. dorostu se mu totiž letos nebývale daří. Ve čtrnácti odehraných utkáních pobral celkem 49 bodů (30+19). Pokud si oba bratři udrží svou výkonnost, i oni se jistě dočkají pozvánek do mládežnických reprezentačních výběrů Slovenska.

Z nedalekého Německa jezdí na kempy a hokejové školy George Saakyan (narozen 2000), který rovněž pod vedením trenéra Kolmana využívá možnosti, jak zdokonalit svoje hokejové dovednosti. I on pravidelně nastupuje v sestavě Kolmanova Avantgard hokeje na turnajích, které tento milovník hokeje pořádá. Saakyan hraje v současnosti německou  DNL ligu v dresu Eislöwen Dresden. Nastupuje s hráči ročníku narození 1995 – 98. Loni působil v týmu Jung Adler Manheim, který hrál českou žákovskou ligu. Tady dokázal vyhrát kanadské bodování se ziskem 150 bodů. Je v užším výběru  do německé hokejové reprezentace U15. 

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe