Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 28 Prosinec 2014 21:51

28.12. Proti Šumperku Most sérii porážek ukončit nedokázal - video

Hosty dostal do vedení z přesilovky v 11. minutě Plášek. I Most vyrovnal ve druhé části Bojerem v početní převaze. Salithu vrátil vedení v polovině zápasu Brunec. Do prodloužení poslala utkání branka Petrušky 9 vteřin před koncem. V prodloužení se nerozhodlo, na nájezdy byl úspěšnější Šumperk. Most si tak připsal osmou porážku v řadě.

HC Most - Salith Šumperk 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Sestava Most: Horák – Grin, Kousalík, Kasal, Charousek, Hora, Havelka, Procházka, Kříž – Bojer, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Havlíček – Nedrda, Přeučil, Petruška – Mical, Válek, Čmolík

Sestava Šumperk
: Koutský – Holík, Novotný, Sedlák, Bail, Drtil, Gewiese, Starý – Haas M., Plášek, Vrdlovec – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Haas R., Velecký – Vachutka, Rimmel, Popelka

Branky + asistence
: 23. Bojer 5/4 (Alinč, Kousalík), 60. Petruška 6/5 (Smolka, Slavíček) – 11. Plášek 5/4 (Moskal, M. Haas), 30. Moskal (Brunec, Holík), rozh. náj. Vrdlovec

Vyloučení: 6:6    Využití: 1:1

Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Toman

Diváci: 308

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, ale přeci jenom to byl domácí Most, který projevoval více aktivity. V 8. minutě však ujela dvojice Plášek - Velecký na jediného obránce, jenže Plášek se rozhodl pro střelu, kterou Horák kryl. V 10. minutě byl vyloučen za hákování domácí Mical a Draci šli z přesilovky do vedení. Moskalovu střelu od modré Horák vyrazil pouze před sebe ke Karlu Pláškovi, který dokázal zvednout puk přes Horákovo beton do branky 0:1. Vyrovnat mohl rovněž z přesilovky Slavíček, který však nedokázal odražený puk po střele Grina dostat přes ležícího Koutského. Most si v závěru třetiny vytvořil tlak před brankou Draků, ale k vyrovnání to nevedlo.

Po dvou minutách hry v prostřední části fauloval Starý Alinče a Most se v početní převaze dočkal vyrovnaní. Alinč našel před brankou dobře najetého Jana Bojera, pro kterého nebyl žádný problém zvednout puk bekhendem pod horní tyčku 1:1. V dobré pozici pálil Gewiese pouze do Horáka. Zpoza branky našel Smolka před brankou Tauše, jenž však Koutského nepřekonal. Těsně před polovinou zápasu šli Draci znovu do vedení. Patrik Moskal dostal ideální přihrávku na modré a svůj nájezd dokázal povedenou střelou nad vyrážečku zúročit ve druhou branku Draků 1:2. Domácí ve druhé půlce prostřední třetiny přestáli ještě dvě přesilovky, ale do kabin šli s jednobrankovým mankem.

Na úvod třetího dějství nastoupil Most pozdě na led a dostal hned 2 minuty za zdržování hry. Ale stejně jako při dalším vyloučení Hory neinkasoval. V 50. minutě se nešťastně srazili na brankovišti brankář Horák s Taušem, ale naštěstí se k puku nedostal nikdo z hostujícího mužstva. V přesilovce našel Havlíček dobře u tyčky Petrušku, který ihned pálil, ale Koutský se dokázal skvěle přesunout. V posledních šesti minutách domácí nedokázali využít dvě přesilovky, přesto se vyrovnání dočkali. 9 vteřin před koncem vyrazil Koutský před sebe střelu Smolky a Patrik Petruška dokázal vrátit puk do polo odkryté branky 2:2. Utkání tak šlo do prodloužení.

V něm se dlouho nic nedělo, až pár vteřin před koncem se objevil před Horákem sám Holík, ale naštěstí pro domácí ho nepřekonal. Na řadu tak přišly sam. nájezdy. V úvodních třech sériích byl za hosty úspěšný Vrdlovec v první sérii, Most kontroval Smolkou z druhé série. Hosty poslal znovu do výhody Brunec, srovnal opět Smolka. Rozhodnutí přišlo v páté sérii. Daniel Vrdlovec překonal Horáka střelou nad lapačku 2:3. Mostecký Smolka sice Koutského rovněž překonal, ale jeho střela skončila na tyči.

Jak šly nájezdy: začínal Most

Most: Kousalík -, Smolka +, Bojer -, Smolka +, Smolka -

Šumperk: Vrdlovec +, Sedlák -, Velecký -, Brunec +, Vrdlovec +

Řekli po utkání:

Václav Baďouček
(Most):"Dnes to byla zase taková naše klasika. Vypracovali jsme si dvakrát více šancí než soupeř, ale nedokázali jsme je proměnit. To je pro nás zásadní problém od začátku soutěže. Nakonec jsme rádi za to, že mužstvo bojovalo až do konce a dokázalo v power play vyrovnat. V nájezdech byl poté soupeř šikovnější."

Radek Kučera (Šumperk):"Samozřejmě, že nás mrzí ztráta bodů. Měli jsme podle mého názoru zápas více pod kontrolou, byli jsme lepším týmem. Škoda, že jsme nedokázali odskočit na dvě branky, protože to by bylo zřejmě už rozhodnuto. Takhle domácí v samotném závěru dokázali vyrovnat. Ale nedá se nic dělat, musíme makat, abychom ten ztracený bod získali někde jinde."