Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 02 Leden 2015 05:20

2.1. Utkání Česko – Rusko na MS U20 pod lupou

Byl to zápas, který měl pro české mladíky mimořádný význam. Pouze výhra za tři body je mohla poslat do čtvrtfinále, všechny ostatní výsledky by je odsoudily k duelům o udržení. Pozice mladých Rusů před zápasem byla poněkud odlišná. Postup do čtvrtfinále měli jistý, šlo jen o to, zda li postoupí z druhé či třetí pozice, což znamenalo narazit buď na Slovensko (v případě 2. místa), nebo na relativně silnější výběr USA, v případě třetí příčky. „Navíc se sešly dva podobné herní styly, hře chyběla z větší části myšlenka, útočilo se pořád do zahuštěné obrany, rychlých přechodů do útoku bylo poskrovnu. Češi lépe bruslili, což mohli být způsobeno jejich větší motivací vyhrát, výborně zachytal brankář Svoboda, i když ho Rusové moc neprověřili,“ shrnul zápas Zdeněk Kolman.

12. minuta Patrik Zdráhal 1:0
„Pěkná nahrávka bekhendem Pastrňáka od zadního mantinelu na Zdráhala, který pohotově a přesně vystřelil. Situaci nám usnadnili sami Rusové svým špatným bráněním, Zdráhala nechali volného v prostoru před brankou,“ zhodnotil první branku Kolman.

25. minuta Pavel Zacha 2:0

„Dobrou práci odvedl na modré čáře Košťálek, kterému se podařilo udržet útočné pásmo, Rusové se přesouvali do rychlého protiútoku, čímž částečně uvolnili svoje obranné pásmo. Pastrňák posunul rychle bekhendem puk na Zachu, který střelou švihem k tyči skóroval,“ viděl druhý gól šéf Avantgard Hockey.

36. minuta Ivan Barbašjev 2:1
„Branka z přesilovky. Vhazovalo se poblíž obranného pásma českého týmu. Tady je třeba zdůraznit chybné postavení českých hráčů na buly. Dva hráči se postavili k mantinelu, jako při počtu hráčů 5/5. Vzadu a k tomu ještě u mantinelu zůstal jeden obránce, ke kterému se puk dostal, aby o něj záhy přišel, hráč z  bule odjel také k mantinelu a Rusové šli do přečíslení 2/0, které pohodlně zakončili brankou. Původem této situace bylo jednoznačně špatné postavení na buly. Tomu by se v předzápasových poradách mělo věnovat určitě více prostoru. Při oslabení nelze praktikovat rozestavění se třemi hráči vpředu a jedním vzadu, ale je třeba zvolit postavení dva vpředu a dva vzadu. Navíc hráč, který je posledním z mužstva před brankářem, nesmí s pukem nic vymýšlet,“ komentoval Kolman inkasovanou branku Zdeněk Kolman.

43. minuta Patrik Zdráhal 3:1
„Rychlý přechod do útoku na dvě přihrávky, ihned po získání puku. Pastrňák jel možná zbytečně dlouho do mantinelu, než si vizuálně zjistil situaci, jestli mu někdo najíždí. V dnešním moderním hokeji se již nenajíždí do mantinelu čelem nýbrž zádí, aby hráč viděl celé pole a mohl případně rychleji zareagovat na najíždějícího hráče. Ale i tak to byla od něj dobrá přihrávka, Zdráhal se dostal do samostatného úniku, který proměnil,“ zhodnotil důležitý třetí gól v ruské síti Kolman. 

60. minuta Ondřej Kaše 4:1
„O. Kaše potvrdil střelou do prázdné branky naší větší vůli po vítězství, které bylo zasloužené,“ uzavřel gólový rozbor Kolman.

„Ve čtvrtfinále čeká na český výběr Slovensko, které vede Ernest Bokroš. Je to soupeř k poražení, je to rozhodně lepší varianta než hrát proti Kanadě či USA. Slováci nebudou podle mě myslet tolik na ofenzívu, ale budou mít dobře zorganizovanou defenzívu. K tomu jim pomůže i skutečnost, že celou sezónu, během které hrají slovenskou extraligu, jsou pod permanentním tlakem, musí řešit spousta defenzivních úkolů proti silnějším soupeřům, to by mohlo pro naše mužstvo představovat problém. Bude třeba nejen ještě vylepšit naší defenzívu, ale i zjednodušit hru a zvýšit tlak na branku soupeře. Nelze ani opomíjet "maličkosti" jako je třeba rozestavení hráčů na buly,“ nabádá Zdeněk Kolman před čtvrtfinálovým soubojem se Slovenskem.  

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe