Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 02 Leden 2015 20:16

2.1. Ski areál Klínovec se představuje

Klínovec je s 1244 metry nejvyšší horou Krušných hor.  Nabízí svým návštěvníkům to pravé sportovní vyžití, ať už se chcete věnovat sjezdovému lyžování nebo si rádi vyrazíte na běžkách. Zároveň nabízí výbornou dostupnost, dostatek ubytovacích služeb a kvalitní služby všem svým návštěvníkům. Klínovec je známý zejména díky skvělým podmínkám pro zimní radovánky, které nabízí pravidelně každý rok. Využít těchto skvělých podmínek k lyžování je možné zejména ve Ski areálu Klínovec, který se snaží pro své návštěvníky připravit fantastické lyžování každý den.

Momentálně je v provozu 11 sjezdovek všech typů obtížnosti, včetně nejnověji otevřené sjezdovky Jáchymovská (otevřená 1. 1. 2015), která je s 2950 metry nejdelší sjezdovku v celém Ski areálu Klínovec. Upraveno a zasněženo je v současnosti více než 10 km sjezdovek. Na sjezdovkách leží aktuálně od 20 do 60 cm technického sněhu (údaje jsou k 2. 1. 2015). V provozu jsou lanovky Prima Express, CineStar Express, SUZUKI, Dámská, dále vlek F a pojízdný koberec v dětském parku u Prima Expressu. Ski areál je otevřen každý den od 9:00 do 16:00 hodin.  V areálu je samozřejmě možné se také občerstvit, v provozu jsou Apres Ski bary na Dámské, u CineStar Expressu a u Prima Expressu dále restaurace Pod Pařezem, U Lanovky a rychlá občerstvení u Dámské.

Součástí Ski areálu je rovněž snowpark, který nabízí zájemcům široké spektrum umělých překážek, mezi které patří např. skoky od 3 do 10 metrů, jednotrubka, dvoutrubka, lámaná bedna, double kink, vyskakovací áčko a mnohé další. Celkem je zde nainstalováno na dvacet překážek různé obtížnosti, takže si zde všichni vyznavači snowboardu přijdou rozhodně na své.

Pro milovníky běžeckého lyžování je připraveno více než 40 km upravených tratí. K dispozici jsou celkem čtyři okruhy, které jsou v délce od 4 do 15 km a mají středně těžkou a těžkou obtížnost. Rovněž je možné využít stále populárnější Běžecké magistrály, jejíž trasa vede mezi Hájem a Horní Halží a zpět, mající délku 16 km.

Pokud se chystáte, na Klínovec na více denní pobyt, není samozřejmě problém si ve Ski areálu zajistit ubytování. Mezi nejoblíbenější ubytovací zařízení patří apartmán Swertia v Loučné pod Klínovcem, apartmán U Dámské, hotel Star 4 a 5, penziony Lenka, Loučná, Medvídek, Anna, případně Sportcentrum Klínovec. Nabídka ubytovacích zařízení je samozřejmě daleko větší i v širším okolí samotného Ski areálu. Ubytovací zařízení jsou připravené i na ty nejnáročnější klienty, kteří vyznávají veškerý komfort při svých pobytech na horách.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe