Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 03 Leden 2015 23:09

3.1. Hokejisté se vrací z Kladna podle očekávání bez bodu

Domácí se dostali do vedení už ve 2. minutě, kdy se z přesilovky trefil Kaberle. Na konci první části zvýšil Hořava na 2:0. Ve druhé třetině zvyšoval Tenkrát už na 3:0. Most kontroval z početní převahy po střele Charouska. Domácí ale dokázali zvýšit zásluhou Horny. V poslední třetině se trefil nejprve na 5:1 Dragoun. Poté využil Hořava přesilovku 5 na 3. Most na Kladně ničím nepřekvapil a připsal si devátou porážku v řadě. Ve středu doma přivítá Kadaň.

Rytíři Kladno - HC Most 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Sestava Kladno: Lukáš – Klouček, Kaberle, Růžička, Lukáč, Kolařík, Chalupa, Kehar – Rudovský, Dragoun, Švaňhal – Horna, Stach, Tenkrát – Eberle, Pitule, Hořava – Strnad, Dalecký, Redlich

Sestava Most: Horák – Kousalík, Grin, Charousek, Kasal, Havelka, Hora, Kříž, Procházka – Slavíček, Alinč, Bojer – Havlíček, Smolka, Tauš – Petruška, Válek, Nedrda – Mical, Čmolík

Branky + asistence
: 2. Kaberle 5/4 (Rudovský, Dragoun), 19. Hořava (Eberle, Lukáč), 29. Tenkrát (Kaberle), 35. Horna (Dragoun, Kaberle), 53. Dragoun (Rudovský, Švaňhal), 56. Hořava 5/3 (Pitule, Kaberle) – 32. Charousek 5/4 (Petruška, Havlíček)

Vyloučení: 3:7 + Horák (MST) 10 minut nesp. chování      Využití: 2:1

Rozhodčí: Krob – Rozlílek, Toman

Diváci: 2504

Mostecký Grin se hned v první minutě dopustil faulu, který domácí Rytíři dokázali potrestat. Rudovský si na modré čáře vyměnil puk s Tomášem Kaberlem, který prostřelil Horáka 1:0. Středočeši měli i nadále více ze hry, z prostoru brankoviště se nedokázal prosadit Strnad. Kladno nepotrestalo ani ztrátu puku Horáka za vlastní brankou, mostecký gólman se stačil vrátit do branky včas, aby pokryl Daleckého střelu. V 19. minutě postupoval z pravé strany sám na Horáka Miloslav Hořava, který zvolili kličku do bekhendu a nad Horákovo rameno zvýšil na 2:0. Most si žádnou větší brankovou příležitost v první třetině nevypracoval.

Domácí hráči byli lepší i v průběhu druhého dějství. Ve 29. minutě poslal Kaberle od mantinelu puk před branku, kde špatně pokrytý Petr Tenkrát jenom nastavil hůl do jeho střílené přihrávky 3:0. Most se dokázal prosadit z přesilovky při vyloučení Redlicha. Kamil Charousek z prostoru mezi modrou a kruhy prostřelil vše, co mu stálo v cestě 3:1. Necelou minutu poté byl vyloučen Bojer a těsně po skončení jeho trestu Most inkasoval. Dragoun křižnou přihrávkou brankovištěm vybídl ke skórování Tomáše Hornu, jehož první střelu Horák stačil ještě vyrazit, ale na dorážku už nedosáhl 4:1. Následně trefil ještě Redlich tyč mostecké branky.

Rytíři se dostali hned i na začátku poslední třetiny do tlaku, který vyvrcholil faulem Procházky. Most však v oslabení předvedl dobrý výkon a neinkasoval. Vzápětí dostali i mostečtí hráči šanci zahrát si v početní převaze, ale ani oni nebyli brankově úspěšní. V 53. minutě se radovali opět domácí hráči. Rudovský trefil sice pouze tyč, ale puk se odrazil k Michalu Dragounovi za branku, ten si s ním vybruslil do prostoru brankoviště a překonal Horáka 5:1. V 54. minutě byl vyloučen mostecký Procházka a 19 vteřin před skončením jeho trestu k němu přisedl ještě Tauš. A Rytíři opět z přesilovky 5 na 3 trestali. Pitule poslal přihrávku brankovištěm na Miloslava Hořavu, jenž zvyšoval už na 6:1. Dohrávané oslabení 4 na 5 už mostečtí hráči přestáli bez úhony. Most tak na Kladně nepřekvapil, prohrál podeváté v řadě.