Domů
PDF Tisk Email
Středa, 07 Leden 2015 21:08

7.1.  Konečně! Most porazil po zlepšeném výkonu Kadaň - video

Most inkasoval už po dvou minutách hry z hole Jíry. V 10. minutě zvyšoval Šulák za výrazného přispění domácího Kasala na 0:2. Kontaktní branku vstřelil ještě v 1. třetině Slavíček. Od druhé třetiny Most přidal a brankami Havlíčka a Tauše otočil na 3:2. V poslední části pečetil Tauš po odrazu puku od brusle bránícího Opalka na konečných 4:2. Most tak prolomil konečně sérii 9 porážek v řadě, a bodově zase odskočil svým soupeřům v tabulce Havl. Brodu a Prostějovu.

HC Most - SK Kadaň 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Sestava Most: Horák – K. Charousek, Gula, Hora, Pavelka, Kasal, Kříž, Procházka, Kokeš – Bojer, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Písařík – Nedrda, Havlíček, Petruška – Zavřel, Válek, Mical

Sestava Kadaň: Mouček – Tejnor, Pavlas, Mazanec, Opalek, Trefný, Sathmary, Mrázek, Šulák – Ton, J. Charousek, Jíra – Šagát, Kus, Račuk – Novák J., Novák L., Hlava – Muller, Hammerbauer, Chrpa

Branky + asistence: 19. Slavíček (Alinč), 23. Havlíček (Petruška), 39. Tauš (Písařík, Smolka), 49. Tauš (Písařík, Smolka) – 2. Jíra (J. Novák, Szathmáry), 10. Šulák

Vyloučení
: 1:2   Využití: 0:0

Rozhodč
í: Hrubý, Wagner – Zavřel, Toman

Diváci
: 198

Most do utkání vůbec nevstoupil dobře, od samého začátku byl pod tlakem. Kadaň šla do vedení přesně po dvou minutách hry. Szathmáry vybojoval před Horákem puk, posunul ho za branku na J. Nováka, který našel dobře najíždějícího Petra Jíru, jenž překonal Horáka střelou na vyrážečku 0:1. V přečíslení 2 na 1 přihrával L. Nováka na zcela volného Hlavu, jenže naštěstí pro domácí jeho přihrávka se zastavila na brusli vrátivšího se Nedrdy. V dalším přečíslení 2 na 1 se ocitli bratři Novákové, Lukáš volil střelu, kterou Horák pokryl. V 10. minutě nastala situace, která se vidí snad jednou za život. Most ztratil v obranném pásmu v rohu puk, který putoval na modrou, odkud vypálil Libor Šulák. Horák puk vyrazil vyrážečkou do vzduchu a nikým neatakovaný obránce Kasal, který ho chtěl ze vzduchu zpracovat rukavicí, ho poslal házenkářským způsobem do vlastní branky 0:2. V tuto chvíli byl Most na ručník. Kadaň i dále jasně dominovala. Jenže v 19. minutě vyhrál Alinč buly na Bohumila Slavíčka, který na kruhu napřáhl a nedal Moučkovi střelou nad lapačku žádnou šanci 1:2.

Do druhé třetiny nastoupil úplně jiný Most. Domácí začali hrát hodně aktivně a zatlačili Kadaň do defenzívy. Vyrovnání přišlo už ve 23. minutě. Petruška udělal vzruch před Moučkovo brankou, hostující gólman se snažil dostat puk pod kontrolu, což se mu ale nepodařilo. Puk se dostal k tyčce, kde nikým nepokrytý Ondřej Havlíček bez problémů vyrovnal na 2:2. Most s postupem času jasně ovládl led, ale ani dvě přesilovky mu nepomohly k tomu, aby se dostal do vedení. To se podařilo až ve 39. minutě. U mantinelu propadl J. Novák, který neuhlídal Písaříka, jenž přihrál před branku na Smolku, který ale puk nezpracoval. Z druhé vlny najíždějící Zdeněk Tauš však neměl problém trefit přesně do víka 3:2.

V poslední třetině se obraz hry ze druhé části příliš nezměnil. Most byl aktivnější, šel daleko důrazněji za výhrou. Nevypracoval si sice žádný drtivý tlak, ale měl hru pod kontrolou. Definitivní rozhodnutí padlo ve 49. minutě. Zdeněk Tauš posílal bekhendovou přihrávku před branku, kde se puk odrazil od Opalkovy brusle do branky 4:2. Kadaň poté jako by na výsledek zápas rezignovala. Ani vyloučení Kokeše nepřimělo hosty k nějaké větší snaze o snížení. Power play v poslední minutě už tak byla ze strany Kadaně více méně symbolická. Most přetrhl šňůru devíti porážek v řadě a po zlepšeném výkonu od druhé třetiny si zaslouženě připisuje tři body.

Řekli po utkání:

Václav Baďouček
(Most):"První třetina byla z naší strany špatná. Už ve druhé minutě jsme prohrávali 0:1. Potom jsme si dali vlastní gól. V tu chvíli to s námi vypadalo špatně. Od druhé třetiny šel náš výkon ale rapidně nahoru. Pomohl nám už ten kontaktní gól v závěru první třetiny. Odehráli jsme jinak dobrý zápas, přestože dvě třetiny je málo, tak jsme si za výkon v nich to vítězství zasloužili."

Jaroslav Beck
(Kadaň):"Blahopřeji domácímu celku. Od druhé třetiny jsme dostali lekci z jednoduchosti, obětavosti a důrazu. V první třetině se nám dařilo všechno, mysleli jsme si, že máme soupeře v hrsti. Porazila nás ale vlastní ztráta respektu a podcenění domácího týmu, který předvedl kvalitní, bojovný výkon, vyhrál zaslouženě. Čtvrtý gól byl trošku nešťastný, ale to se stává, ten nám to utkání neprohrál."