Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 08 Leden 2015 20:13

  8.1. Georg Saakyan – velký talent německého hokeje

Jednou z nejvýznamnějších postav mládežnických turnajů Cristmas Cup, Easter Cup či Summer Cup je v posledních zhruba šesti letech v Německu žijící naturalizovaný Rus Georg Saakyan (14). Georg se narodil 19. 10. 2000 v Moskvě. Hokej začal hrát na jaře roku 2005, tedy v době, kdy mu ještě nebylo ani pět let. Jeho prvním klubem byl North Star Moskva, kde ho vedl trenér Samokhin. Po Mistrovství světa, které se v roce 2007 konalo v Moskvě, se malý Georg stěhoval do klubu Atlant Mytišči (Moskevská oblast), který je v kategorii mužů účastníkem KHL, k trenéru Karpovovi.

Na sklonku roku 2007 se jeho rodina přestěhovala do Německa, kde Georg nalezl své hokejové uplatnění v týmu Dresdner Eislöwen Juniors. Od roku 2008 začal Georg se svým otcem pravidelně dojíždět na víkendové kempy a hokejovou školu, kterou pořádá pravidelně společnost Avantgard Hockey. Zde se mu postupem času výrazně podařilo zapracovat na veškerých herních činnostech, zlepšil podstatně i svojí fyzickou kondici, došlo u něj k velkému hernímu progresu. V důsledku toho začal výrazně převyšovat na ledě svoje vrstevníky, takže brzy začal hrát s hráči, kteří byli i o několik roků starší, než byl on sám. V sezóně 2013/14 si ho do svého celku vybral známý německý klub Jung Adler Manheim, který hrál v té době Českou žákovskou ligu. Manheim v lize suverénně dominoval, většinu soupeřů porážel rozdílem několika výkonnostních tříd. Samotný Saakyan vyhrál kanadské bodování celé soutěže, když jeho zisk převýšil na konci sezóny hranici 200 získaných bodů.

V sezóně 2014/15 se vrátil do týmu Dresden Eislöwen Juniors, který hraje Německou juniorskou DNL ligu. Tady se Saakyan potkává s hráči, kteří jsou v některých případech až o pět let starší, než je on sám. Přesto se ani v této konkurenci neztrácí, daří se mu pravidelně bodovat, výraznou měrou se podílí na bodovém zisku svého mužstva. Saakyanova talentu si všimli i stavitelé německé mládežnické reprezentace U15, kde se Georg už začíná pevně zabydlovat. Je to velký talent německého hokeje, který v případě, že nepoleví ve své píli, tak má šanci to ve svém hokejovém životě dotáhnout hodně daleko.

 

AVANTGARD SPORT TV


EASTER CUP 2017

Pozvánka

propozicezde

Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe