Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 08 Leden 2015 20:13

  8.1. Georg Saakyan – velký talent německého hokeje

Jednou z nejvýznamnějších postav mládežnických turnajů Cristmas Cup, Easter Cup či Summer Cup je v posledních zhruba šesti letech v Německu žijící naturalizovaný Rus Georg Saakyan (14). Georg se narodil 19. 10. 2000 v Moskvě. Hokej začal hrát na jaře roku 2005, tedy v době, kdy mu ještě nebylo ani pět let. Jeho prvním klubem byl North Star Moskva, kde ho vedl trenér Samokhin. Po Mistrovství světa, které se v roce 2007 konalo v Moskvě, se malý Georg stěhoval do klubu Atlant Mytišči (Moskevská oblast), který je v kategorii mužů účastníkem KHL, k trenéru Karpovovi.

Na sklonku roku 2007 se jeho rodina přestěhovala do Německa, kde Georg nalezl své hokejové uplatnění v týmu Dresdner Eislöwen Juniors. Od roku 2008 začal Georg se svým otcem pravidelně dojíždět na víkendové kempy a hokejovou školu, kterou pořádá pravidelně společnost Avantgard Hockey. Zde se mu postupem času výrazně podařilo zapracovat na veškerých herních činnostech, zlepšil podstatně i svojí fyzickou kondici, došlo u něj k velkému hernímu progresu. V důsledku toho začal výrazně převyšovat na ledě svoje vrstevníky, takže brzy začal hrát s hráči, kteří byli i o několik roků starší, než byl on sám. V sezóně 2013/14 si ho do svého celku vybral známý německý klub Jung Adler Manheim, který hrál v té době Českou žákovskou ligu. Manheim v lize suverénně dominoval, většinu soupeřů porážel rozdílem několika výkonnostních tříd. Samotný Saakyan vyhrál kanadské bodování celé soutěže, když jeho zisk převýšil na konci sezóny hranici 200 získaných bodů.

V sezóně 2014/15 se vrátil do týmu Dresden Eislöwen Juniors, který hraje Německou juniorskou DNL ligu. Tady se Saakyan potkává s hráči, kteří jsou v některých případech až o pět let starší, než je on sám. Přesto se ani v této konkurenci neztrácí, daří se mu pravidelně bodovat, výraznou měrou se podílí na bodovém zisku svého mužstva. Saakyanova talentu si všimli i stavitelé německé mládežnické reprezentace U15, kde se Georg už začíná pevně zabydlovat. Je to velký talent německého hokeje, který v případě, že nepoleví ve své píli, tak má šanci to ve svém hokejovém životě dotáhnout hodně daleko.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe