Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 10 Leden 2015 20:06

10.1. Most dokázal skolit Piráty i potřetí v sezóně, poprvé ale za tři body!

Most předvedl v Chomutově výbornou defenzívu se skvělým Soukup v brance. I proto byl po 40 minutách stav stále 0:0, tak jako na začátku utkání. V poslední třetině však Most dokázal zásluhou Smolky využít přesilovku 5 na 3, a poté využil po teči Slavíčka i dohrávanou přesilovku 5 na 4. Šest minut před koncem snížil z dorážky Veselý na 1:2. Na víc se už ale Piráti nezmohli, Most tak znovu potvrdil, že letos na Piráty umí, porazil je už v této sezóně potřetí, bravo!

Piráti Chomutov - HC Most 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Sestava Chomutov
: Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Rýgl, Scalzo, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň, Růžička, Dušek – McGregor, Kämpf, D. Kaše – Kadlec, Chlouba, Veselý

Sestava Most
: Soukup – Gula, Charousek, Kokeš, Kříž, Kasal, Procházka, Hora – Bojer, Alinč, Slavíček – Přeučil, Smolka, Tauš – Nedrda, Válek, Petruška – Zavřel, Čmolík, Mical

Branky + asistence
: 54. Veselý (Růžička, Květoň) – 50. Smolka 5/3 (Charousek), 50. Slavíček 5/4 (Charousek, Alinč)

Vyloučení
: 9:8 + Toman (CHO) 10 minut nesp. chování    Využití: 0:2

Rozhodčí: Zubzanda – Tvrdík, Malý

Diváci: 4109

Piráti vstoupili do utkání podle očekávání náporem, ale dobře organizovaná defenzíva Mostu jim nedovolovala se dostávat do nějakých vyložených šancí. Pokud nějaká střela prošla na branku, poradil si s ní dobře chytající Soukup. V přečíslení 2 na 1 zakončoval Gajovský do Soukupovy lapačky. Piráti byli i nadále aktivnější, ale mostecká obrana měla dnes rozhodně velmi dobrý den. Mostečtí v posledních dvou minutách ubránili i oslabení při vyloučení Guly.

Do druhé části vstoupil Most daleko aktivněji, než do prvního dějství. Ve 24. minutě měl dokonce šanci hrát více než minutu 5 na 3. Branku Pirátů ale testovali většinou pouze střelami od modré obránci Charousek s Gulou. Chomutov oslabení bez větších problémů ustál. Ve 29. minutě se dostal do samostatného úniku Slavíček, ale jeho střela šla těsně mimo Kopřivovy branky. Most následně přežil oslabení za útočný faul Nedrdy. Ve 37. minutě měl další obrovskou šanci Mostu Přeučil, ale ani on tváří v tvář proti Kopřivovi neuspěl. Závěr třetiny se nesl ve znamení Pirátů, ale Soukup šance Skinnera i Hovorky dokázal bezpečně pokrýt. Most tak i po 40 minutách držel skóre 0:0.

Ve 44. minutě, při počtu hráčů 4 na 4, se dostal za mosteckou obranu Květoň, ale Soukup opětovně prokázal, že si přivezl sebou dnes do utkání dobrou formu. Ve 46. minutě trefil Charousek ve vlastním oslabení spojnici břevna a tyče. Most poté opět nevyužil 35 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3. Střelecky se v přesilovce prezentoval znovu pouze obránce Gula. Ve 49. minutě usedl na trestnou další Pirát Kämpf a Most už se tentokráte v další přesilovce 5 na 3 prosadil. Charouskovu střelu od modré vyrazil Kopřiva k Pavlu Smolkovi, který do odkryté branky nezaváhal 0:1. V dohrávané přesilovce 5 na 4 udeřil Most znovu! Další Charouskovu střelu dokázal šikovně tečovat před Kopřivou Bohumil Slavíček 0:2. Šest minut před koncem neudržel Soukup střelu Růžičky a Radek Veselý z dorážky snížil na 1:2. Následně Most zvládl i oslabení při vyloučení Petrušky. Pojistku na mostecké vedení mohl po chybě Kopřivy přidat Tauš, ale gólman Pirátů dokázal svou chybu ještě napravit. Dvě minuty před koncem se Piráti odhodlali ke hře bez gólmana. Most si však už své vítězství vzít nenechal a po nadšeném výkonu dokázal zdolat suverénního lídra tabulky v sezóně i potřetí!