Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 12 Leden 2015 20:32

12.1. V Benátkách Most na body nedosáhl

Domácí šli rychle do vedení 2:0, po brankách Skalického a Dlouhého, ze šesté, respektive osmé minuty. Most snížil ve druhém dějství zásluhou Petrušky a ve 39. minutě Válek dokonce vyrovnal. Jenže v poslední třetině to byli opět domácí, kteří dokázali Mostu odskočit. Nejdříve je poslal do vedení Kica, aby chvilku poté z přesilovky Jonák přidal další branku na 4:2. Další branka Jonáka na 5:2 v přesilovce 5 na 3 už definitivně zápas rozhodla. V 57. minutě dosáhl Jonák svou další brankou na hattrick. Most si díky nepodařené poslední části z Benátek žádný bodový zisk neodváží.

HC Benátky nad Jizerou - HC Most 6:2 (2:0, 0:2, 4:0)

Sestava Benátky
: Schwarz – Plutnar, Havlín, Ulrych, Jandejsek, Říha, Pabiška – Miškovský, Skořepa, Špaček – Hrníčko, Plodek, Kica – Dlouhý, Mikyska, Jonák – Bittner, Skalický, Ordoš

Sestava Most: Soukup – Gula, Charousek, Kříž, Kokeš, Procházka, Kasal, Grin, Hora – Slavíček, Alinč, Bojer – Tauš, Smolka, Preučil – Petruška, Válek, Nedrda – Mical, Zavřel

Branky + asistence
: 6. Skalický (Bittner), 8. Dlouhý (Jonák, Mikyska), 44. Kica 4/4 (Skořepa, Pabiška), 48. Jonák 5/4 (Říha, Mikyska), 54. Jonák 5/3 (Pabiška, Plutnar), 57. Jonák (Mikyska) – 33. Petruška (Hora, Nedrda), 39. Válek (Hora, Přeučil)

Vyloučení: 4:7     Využití: 2:0

Rozhodčí: Würtherle – Čížek, Křivohlavý

Diváci: 271

Most byl zpočátku utkání aktivnějším celkem, přesto to byly Benátky, které se dostaly na konci šesté minuty do vedení. Pohotovou střelou se prosadil z pravého kruhu Daniel Skalický 1:0. V osmé minutě trefil nejdříve Říha tyč Soukupovy branky, puk se však znovu dostal do prostoru před mosteckou brankou, odkud Adam Dlouhý zvýšil na 2:0. Most po druhé inkasované brance opět přidal na důrazu, ale vstřelit kontaktní gól se mu stále nedařilo. Mostecký tlak následně přerušil svým vyloučením Nedrda. V 18. minutě vyrazil Schwarz střelu Charouska jenom k Alinčovi, který však nedokázal zamířit přesně do polo odkryté domácí branky.

Ve druhé třetině se dlouho hrálo nahoru - dolů, než přišly postupně dvě mostecká vyloučení Micala a Charouska. Most však obě oslabení dokázal ustát. Ve 33. minutě pálil od modré Hora, Schwarz vyrazil puk pouze před sebe a Patrik Petruška, který byl v dobrém postavení před domácím gólmanem, dokázal poslat puk do branky Benátek 2:1. Poté se dvakrát vyznamenal Soukup v mostecké brance, který zneškodnil šance Ordoše i Pabišky. A v předposlední minutě Most vyrovnal. Střelu Hory vyrazil Schwarz jenom k Lukáši Válkovi, jenž z dorážky srovnal na 2:2.

Domácí se ale vzali ve 44. minutě vedení zpět na svou stranu. Při hře 4 na 4 se po Skořepově nahrávce prosadil z pravé stany Petr Kica 4:2. Ve 47. minutě byl vyloučen mostecký Nedrda za sekání a domácí z přesilovky navýšili skóre. Říhovu střelu Soukup vyrazil pouze k Vítu Jonákovi, který bez problémů poslal puk počtvrté do mostecké branky 4:2. V 51. minutě dostal Most šanci hrát cca 40 vteřin 5 na 3, ale brankově se prosadit nedokázal. Už při dohrávané přesilovce 5 na 4 trefil Smolka tyč domácí branky. Mosteckou přesilovku ukončil těsně před jejím koncem svým faulem Hora. Za dalších dvacet vteřin si k němu přisedl Charousek a domácí dokázali početní převahu 5 na 3 využít. Pabiškovu střelu od modré dokázal před Soukupem ještě tečovat Vít Jonák 5:2. V 57. minutě to byl opět Vít Jonák, který si svou další brankou na 6:2 připsal hattrick, na který mu stačilo necelých deset minut. Mostu se poslední třetina vůbec nevydařila a odjíždí tak z Benátek s prázdnou.