Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 15 Leden 2015 14:20

  15.1. Avantgard Hockey měl své zastoupení i na MS žen U18 v americkém Buffalu

Ve dnech 4. – 13. Ledna 2015 proběhlo v americkém městě Buffalo (stát New York) Mistrovství světa hokejistek do 18 let, na kterém se představil rovněž český výběr, jenž obhajoval bronzové medaile z posledního loňského šampionátu z maďarské Budapešti. Děvčata z velice těžké skupiny (ČR, USA, Kanada a Rusko) postoupila do čtvrtfinále, kde zdolala silný výběr Švédska 4:3. V semifinále už byl potom americký výběr nad jejich síly (porážka 0:5). V boji o bronz poté podlehly Ruskám 1:5. Celkovým vítězem se stal výběr USA, který ve finále zdolal 3:2 v prodloužení Kanadu.

V českém výběru se představilo i několik hokejistek, které jsou ve spojení s Avantgard Hockey. Brankářku Kateřinu Zechovskou, trénoval v jejím mateřském klubu HC Draci Bílina, současný trenér brankářů Avantgard Hockey Richard Mareš. Kateřina se rovněž několikrát představila v dresu Avantgard Hockey na Christmas či Easter Cupu, které společnost Avantgard Hockey pravidelně pořádá.

Obránkyně Debora Bartošová zase bývala pravidelným účastníkem hokejových kempů Zdeňka Kolmana, které rovněž pod hlavičkou Avantgard Hockey neustále pořádá. I ona si vyzkoušela v rámci vánočního nebo velikonočního turnaje dres výběru Avantgard Hockey. V chlapeckém hokeji působí v celku HC Most.

Další trojice děvčat ve složení Kristýna Pátková, Noemi Neubauerová a Martina Zedníková jsou rovněž pravidelnými účastnicemi turnajů, které Avantgard Hockey pořádá.  Účast hned pětice hráček, které působí v Avantgard Hockey týmu, na MS U18 napovídá o tom, že nejenom chlapci si mohou zlepšovat svou výkonnost i pod vedením zkušených trenérů v Avantgard Hockey, ale společnost Zdeňka Kolmana je otevřená i pro šikovná děvčata, která mají zájem pracovat na svém výkonnostním růstu.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe