Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 18 Leden 2015 09:35

18.1. Černí andělé opět vítězně

Házenkářky DHK Baník Most zdolaly v sobotním podvečerním duelu nebezpečný celek Sokola Poruby. O výsledku utkání rozhodl závěr prvního poločasu, ve kterém svěřenkyně Jiří Hanuse dokázaly odskočit, z nerozhodného stavu, svým soupeřkám o čtyři branky. Ve druhém poločase dominovaly spíše obrany, Mostečanky svoje vedení uhájily, když nepustily svého soupeře vůbec do brankového kontaktu.

DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba 28:24 (16:12)

Sestava Most: Müllnerová, Bezpalcová – Matoušková, Dvořáková, Ryšánková, Borovská, Motejlová, Vítková, Jeřábková, Vysloužilová, Janoušková, Weisenbilderová, Szarková, Súkenníková, Růčková, Zachová

Sestava Poruba: Doláková, Roháčková, Bártová – Varmužová, Mýlková, Šviráková, Tomašechová, Mainwälderová, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Marčíková, Bělouhoubková, Revajová, Kostelná

Branky: Súkenníková 6, Jeřábková 5, Ryšánková 4, Zachová 4, Vítková 2, Janoušková 2, Szarková 2, Borovská 1, Weisenbilderová 1, Růčková 1 – Marčíková 7, Šviráková 4, Kostelná 3, Adámková 2, Rechtorisová 2, Minarčíková 2, Bělohoubková 2, Mýlková 1, Chovancová 1
Žluté karty: 3:3   Vyloučení: 3:3   Sedmičky: 4/2 – 5/4
Rozhodčí: Hájek - Macho
Diváci: 800

Domácí hráčky vstoupily do utkání dobře, neustále si udržovaly jedno až dvoubrankové vedení. Porubě se podařilo, zásluhou proměněné sedmičky Švirákové, vyrovnat ve 23. minutě na 12:12. Mezi 25. – 29. minutou nastal rozhodující zlom utkání. Domácí hráčky dokázaly vstřelit čtyři branky za sebou, čímž odskočily svým soupeřkám na rozdíl čtyř branek. Stínem první půle bylo zranění hostující Minarčíkové, která se po nezaviněné srážce nemohla postavit na pravou nohu. Hostující hráčka musela být nakonec odvezena z palubovky na lehátku a zamířila na vyšetření do nemocnice.
Ve druhém poločase začaly na obou stranách pracovat daleko lépe obrany, což se projevilo i na skóre. Nepadalo už tolik branek, domácí hráčky nedovolovaly soupeřkám přiblížit se na rozdíl více než tří branek. V jednu chvíli byl jejich náskok dokonce až šestibrankový. Černí andělé si tak pohodlně dokráčeli pro další výhru v Interlize, pro zaskakujícího kouče Jiřího Hanuse to byla druhá výhra za sebou. Svůj úkol splnil na jedničku. Od pondělí přebírá družstvo domácích slovenský trenér Luboš Hudák, jenž přichází z celku Veselí nad Moravou.
Řekli po utkání:
Jiří Hanus (Most): „Já jsem měl možnost teď 14 dnů s děvčaty pracovat, byla to pro mě radost, všechno fungovalo tak, jak by mělo. Dokázal jsem si to pořádně užít, i když to byla dřina. Dnes rozhodla podle mého hlavně obrana a skutečnost, že jsme na konci první půle dokázali soupeři odskočit o čtyři branky.“

Ján Beňadík (Poruba): „Podali jsme dnes lepší výkon než v minulém kole. Bohužel jsme si v závěru první půle nechali domácí utéct, potom se to s námi táhlo celý druhý poločas, nedokázali jsme se dostat zpátky na kontaktní gól. Ve druhém poločasu už dominovaly hlavně obrany, už nepadalo tolik branek.“