Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 19 Leden 2015 13:35

  19.1. Ohlédnutí za sportovním víkendem mosteckých celků

Nejvýznamnější sportovní událostí v Mostě během víkendu byla jednoznačně házenkářská Interliga. Mostecké ženy přivítaly v sobotním podvečeru na své palubovce celek DHC Sokol Poruba. Takřka zaplněná mostecká sportovní hala viděla hodně dramatickou házenou, se šťastným koncem pro domácí Černé anděly, kteří zdolali Porubu 28:24. V roli hlavní ho kouče se tady podruhé a naposledy, po odstoupivším Dušanu Polozovi, představil Jiří Hanus. Stejně jako před týdnem ve Veselí, tak i v sobotu dokázal dovést svoje svěřenkyni k vítězství, takže jeho zastupující mise byla 100% úspěšná. Od pondělí přebírá mužstvo slovenský trenér Luboš Hudák.

Hokejisté HC Most měli před sebou dalekou cestu do Havířova. Navíc kousek před Ostravou se jim porouchal autobus, takže utkání začalo nakonec s hodinovým zpožděním až od 18 hodin. Hokejisté do něj nastoupili bez jakékoliv přípravy, v podstatě hned z autobusu, aby se začátek utkání dále zbytečně neprotahoval. Most přijel díky celé řadě onemocnění ve velmi kombinované sestavě. Přesto nepodal v Havířově špatný výkon, vypracoval si i šance, ale projevila se tradiční bolest, kterou je jejich neproměňování. Přesto porážka 3:1 není proti silným Slezanům nijak ostudná.

Basketbalisté BK Baník Most sehráli během víkendu ve 2. lize dvě utkání na palubovkách svých soupeřů. V sobotu po velice dramatickém průběhu zvítězili ve Slaném 87:89. V neděli potom podlehli na Kladně 87:80. Nejlepším mosteckým střelcem víkendu byl Zdeněk Hanzlík, který zaznamenal dohromady 43 bodů. Dobře mu sekundoval i Jan Rosenbaum, autor 37 bodů. Mosteckým basketbalistům patří po 14 odehraných kolech 8. místo se ziskem 20 bodů. Na pátý Žižkov však ztrácí pouze jeden bod.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe