Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 22 Leden 2015 08:19

22.1. Proti Motoru i počtvrté bez bodového zisku

Domácí hráči měli velice špatný vstup do utkání. Už po necelé minutě se nechal vyloučit Černý, čehož hosté dokázali využít za 22 vteřin. Straka posunul puk po zadním mantinelu na Heřmana, jenž ho okamžitě adresoval před branku na Tomáše Nouzu, který zůstal nekrytý mezi dvěma obránci a přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu 0:1. V 5. minutě se Jihočeši radovali podruhé. Kuchejda poslal zpoza branky přihrávku před branku na Roka Pajiče, který jenom lehce přehodil ležícího Soukupa 0:2. Kontaktní gól měl na své holi Alinč, to by ovšem musel zblízka trefit odražený puk do úplně prázdné branky! Most i přes dvoubrankové manko nehrál špatně, držel se soupeřem krok. V 17. minutě však přišlo definitivní rozhodnutí. Z kruhu vypálil Tomáš Nouza Soukupovi mezi betony, domácí gólman mezi nimi sice puk ztlumil, ten se ale přeci jenom pomalu došoural za brankovou čáru 0:3.

Do druhé třetiny vystřídal v domácí brance Soukupa Horák. Ve 24. minutě se hosté radovali počtvrté. Nouza přihrával před branku na Martina Heřmana, který však musel nejdříve nadzvednout hůl Alinčovi, který měl k puku blíže, následně ho odstavil tělem a střelou do horní poloviny branky upravil na 0:4. Ve vlastním oslabení se dostal do šance Straka, ale Horák si s jeho střelou poradil. Také Vaniš se dostal úplně sám před mosteckého gólmana, ale jeho střela byla hodně nepovedená. Mostu nepomohla ke snížení ani 37 vteřin trvající přesilovka 5 na 3. Motor byl ve zbytku třetiny lepším týmem, další branka už však nepadla.

V poslední třetině bylo znát, že o výsledku je rozhodnuto. Hra ztratila na tempu, šance už se tolik nerodily. Přesto se Vaniš dokázal přes obránce Kříže protáhnout až před branku, ale opět Horáka nepřekonal. Vzrušení přinesl faul Nedrdy na Nouzu, po němž se mezi oběma hráči strhla bitka. Nedrda následně za svůj faul dostal trest na 5 minut + do konce utkání. Po dvou minutách fauloval i Písařík, čímž dal Motoru šanci hrát celé dvě minuty 5 na 3. Motor ale dlouhou přesilovku využít nedokázal, na čemž měl velkou zásluhu Horák v domácí brance. Ještě tři minuty před koncem byl sám před Bláhou Havlíček, ale neprosadil se. Most tak svému soupeři nedokázal dnes vstřelit ani branku a připsal si další porážku.

HC Most - HC České Budějovice 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

HC Most: Soukup (21. Horák) – Kokeš, Charousek, Černý, Kříž, Baránek, Gula, Procházka, Havelka – Nedrda, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Budínský – Přeučil, Havlíček, Písařík – Bojer, Válek, Mical

HC České Budějovice
: Bláha – Punčochář, Žovinec, Mucha, Vráblík, Chmelíř, Suchánek, Škopek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Bárta, Boháč – Přibyl

Branky a nahrávky
: 2. Nouza 5/4 (Heřman, Straka), 5. Pajič (Kuchejda), 17. Nouza (Heřman, Žovinec), 24. Heřman (Nouza, Mucha). Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8 + Nedrda (MST) 5 minut + OT, zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 319. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 0:4.

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček (Most):"Dnes jsme byli pro Budějovice opět příjemným soupeřem. Hned v první minutě jsme udělali chybu, po které došlo k vyloučení, které hosté okamžitě využili. Dostali jsme další branku, ale zase jsme nedokázali proměňovat šance, netrefili jsme ani prázdnou branku. Třetí branka už znamenala definitivu. Jestliže takhle kvalitního soupeře pustíme do tříbrankového vedení, pak je jasné, že je rozhodnuto."

Petr Rosol (Č.Budějovice):"Podle mého rozhodně rozhodla první třetina, kdy jsme z těch našich šancí dali tři góly. Máme natolik zkušené mužstvo, že jsme si ten náskok ohlídali, domácí jsme prakticky k ničemu nepustili."