Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 22 Leden 2015 13:49

  22.1. Ski areál Zadní Telnice

Dalším díl v našem představování lyžařských středisek v Krušných horách patří Ski areálu Zadní Telnice. Lyžařské středisko Zadní Telnice je největší lyžařský areál ve východní části Krušných hor.  Rozprostírá se v nadmořské výšce 600 až 800 metrů a je tvořen devíti sjezdovkami. Čtyři sjezdovky jsou modrého stupně, tři sjezdovky červeného a pro náročné lyžaře je tu jedna černá sjezdovka. Přepravu zajišťuje lanová dráha a čtyři vleky a také dva lanové vleky pro děti. Svůj automobil můžete nechat odpočívat na bezplatném parkovišti, které je v bezprostřední blízkosti vleku.

Celková délka sjezdovek je momentálně 6410 m, z toho 4250 metrů je možné zasněžovat umělým sněhem. Nejdelší sjezdovku představuje Turistická – Stará, která měří 1400 metrů, s převýšením 205 metrů, která je lehčího stupně obtížnosti. Pro náročné lyžaře je k dispozici 500 metrů dlouhý Slalomák, který je značen vysokým stupněm obtížnosti. V Telnice se myslí i na děti, pro které je připravená krátká, 100 metrů dlouhá sjezdová trať Meva. Stejně jako Kids Park – Kašpárek, který je určen pro ty nejmenší lyžaře. Meva a Kašpárek jsou v současné době jediné dvě sjezdovky, které jsou v provozu (k 21. 1. 2015). U obou sjezdovek funguje i lyžařský vlek. Ostatní sjezdové tratě, přestože je v Telnici možnost umělého zasněžování, nejsou kvůli nedostatku sněhu a vysokým teplotám, které neumožňují umělé zasněžování, momentálně v provozu.

Lyžařský areál sám provozuje základní sortiment občerstvení, aby zůstala zachována garance určitého minimálního zázemí a kvality služeb. Pit stop kantýna na dojezdu je hlavní stravovací zařízení v areálu s nabídkou hotových jídel, polévek, kávy, čaje a samozřejmě i ostatních nápojů, včetně některých specialit.

Pokud byste hledali v blízkosti Ski areálu Telnice ubytování, tak jsou k dispozici Chata Olympie, kde je možné se také stravovat. Dalším ubytovacím zařízením je potom Chata Tereza. Hostům je k dispozici stylová restaurace s domácí kuchyní, společenská místnost, TV/SAT, video, lyžárna. V létě venkovní posezení na terase, možnost grilování, ohniště, dětský koutek na zahradě – pískoviště, klouzačka, houpačka. Parkování v letním období přímo u objektu, v zimním období na centrálním parkovišti vzdáleném 300 m.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe