Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 23 Leden 2015 07:32

  23.1. Sportovní pozvánka na víkend 24. – 25. 1.

Jestliže uplynulý víkend byl na sport v Mostě chudý, tak tento víkend je na tom ještě hůře, protože v Mostě se vůbec žádné trošku významnější sportovní klání o tomto víkendu neuskuteční. Házenkářky hrají své utkání Interligy v Bratislavě, hokejisté zajíždějí do Prostějova, fotbalisté už byli ze zimní Tipsport ligy vyřazeni a 2. liga basketbalu mužů má před sebou volný víkend.

Házenkářky DHK Baník Most vstoupily do roku 2015 dvěma výhrami. Po výhře ve Veselí, dokázaly v sobotu na domácí palubovce zdolat celek Sokol Poruba 28:24. Mostečankám patří 3. místo za 17 získaných bodů. V rámci utkání 12. kola Interligy vycestují za svým soupeřem na Slovensko, kde se utkají s týmem ŠKP Bratislava. Mělo by se jednat o rutinní záležitost, protože slovenské hráčky jsou v tabulce poslední, bez zisku jediného bodu. Takže se dá očekávat vysoké vítězství Černých andělů. Svojí premiéru si na lavičce Mostu odbude Luboš Hudák, který nahradí zaskakujícího Jiří Hanuse. Hudák převzal mužstvo v pondělí, po výhře nad Porubou. První mistrovské utkání na lavičce Mostu by však pro slovenského stratéga nemělo přinést vůbec žádné komplikace. Utkání začne v Bratislavě v sobotu od 18:30 hodin.

Hokejisté HC Most po středeční domácí porážce od Motoru České Budějovice zajíždějí na led předposledního Prostějova. Most je v tabulce na 12. místě a má v tabulce náskok na Prostějov 12 bodů, na poslední Havl. Brod má potom ještě další tři body k dobru. Do konce základní částí chybí ještě 6 kol, po kterých bude následovat dalších 6 kol v play out. Ve hře je tedy pořád ještě 36 bodů. Proto nelze utkání v Prostějově vůbec podcenit. Záchrana v 1. lize je sice na dosah, ale definitivu Most stále ještě nemá. Navíc v kádru řádí marodka a na Hanou s Mostem pojede z Litvínova možná pouze útočník Písařík. Přesto bude jistě v silách mosteckých hokejistů, aby se při optimálním výkonu dočkali nějakého bodového přísunu. Utkání začne v Prostějově v sobotu od 17:00 hodin.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe