Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 25 Leden 2015 08:34

25.1. Ani v Prostějově Most bodovat nedokázal

Most nezačal na Hané vůbec špatně. Hned ve druhé minutě dostal šanci hrát přesilovku, kterou využil. Slavíček našel zcela volného Jana Bojera, který v podstatě do prázdné branky otevřel skóre zápasu 0:1. Vzápětí dostali možnost přesilové hry i Jestřábi, kteří jí však nevyužili. V dalším průběhu zápasu byli mostečtí hráči rozhodně aktivnější, ale navýšit skóre se jim nedařilo. Každé z mužstev mělo ještě jednu výhodu přesilové hry, ale další branka z toho ani na jedné straně nevzešla. Most si tak po první třetině držel nejtěsnější vedení.

V úvodní minutě druhé části měl velkou šanci domácí R. Meidl, který ovšem netrefil dobře puk. Na druhé straně mohl pojistit mostecké vedení v početní převaze 4 na 3 Kousalík, jenž dvakrát po sobě prověřil od modré Šimbocha v domácí brance, který se ale proti jeho střelám vytáhl. Poté, co se Jestřábi dostali do plného počtu, převzali iniciativu a zle dotírali na Horákovu branku. Proti střelám Roupce a Duby stačil mostecký gólman zasáhnout, jednou mu pomohla při další střele Duby tyčka. Při vyloučení Havlíčka spálil velkou šanci Frank. Ve 34. minutě byl faulován ve vyložené šanci R. Meidl Křížem a domácí tým dostal k dispozici trestné střílení. Radek Meidl při jeho exekuci zvolil bekhendový blafák, kterým překonal Horáka 1:1. Domácím branka dodala další síly, jejich aktivitu však zbrzdilo následné vyloučení. Sotva byli domácí v pěti, našel Roupec u tyčky nekrytého Radka Meidla, který poslal Prostějov do vedení 2:1. V předposlední minutě domácí svůj náskok ještě zvýraznili. Indra objel branku a adresoval přihrávku na modrou, odkud David Roupec tvrdou ranou prostřelil Horáka 3:1.

Šanci snížit měl z dorážky ve 43. minutě Tauš, Šimboch však proti němu předvedl parádní zákrok. A naplnilo se pořekadlo nedáš, dostaneš. Lukáš Krejčík dokázal zpoza branky překvapit Horáka počtvrté 4:1. Ve 46. minutě se při jednom zákroku zranil Horák v mostecké brance, nahradit ho musel Chabr. V přesilovce Mostu trefil Smolka tyč domácí branky, následoval velký závar před Šimbochem, ale skóre se neměnilo. Už při plném počtu hráčů měl další velkou šanci snížit opět Smolka, ale ani tentokráte mu nebylo přáno. Sedm minut před koncem Mostu ještě svitla naděje při vyloučení Roupce, ale Mostečtí se snížení nedočkali. Neujala se ani střela Alinče. Domácí si tak pohodlně pohlídali pro ně velmi důležité tři body, Most si připsal pátou porážku v řadě, a na definitivní záchranu si bude muset ještě zřejmě pár kol počkat.

HC Prostějov - HC Most  1:4  (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. R. Meidl (TS), 37. R. Meidl (V. Meidl, Roupec), 39. Roupec (Indra, Duba), 44. Krejčík (V. Meidl, R. Meidl) – 3. Bojer 5/4 (Přeučil, Kousalík) . Rozhodčí: Talpa – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 9:5 + TS Prostějov za faul Kříže. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1328. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC Prostějov: Šimboch – Hertl, Roupec, Hawlík, Malý, Husák, Kužel, Matyáš – Luňák, Venkrbec, Kajaba – Krejčík, V. Meidl, R. Meidl – Indra, Duba, Stejskal – Moučka, Franek

HC Most: Horák (46. Chabr) - Kousalík, Gula, Procházka, Kříž, Havelka, Černý - Slavíček, Alinč, Bojer - Tauš, Smolka, Budínský - Nedrda, Přeučil, Havlíček