Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 26 Leden 2015 14:05

26.1.Zhodnocení sportovního víkendu mosteckých celků

Uplynulý víkend byl na sportovní události v Mostě hodně chudý. Do akce se dostali pouze házenkářky DHK Baník Most a hokejisté HC Most. Oba celky se však představily na hřištích soupeřů, takže přímo v Mostě nebylo o víkendu k mání žádné významnější sportovní klání. Pojďme se tedy ohlédnout za vystoupením házenkářek a hokejistů.

Hokejisté HC Most se představili v sobotu od 17 hodin v Prostějově, který je v tabulce předposlední a spolu s posledním Havl. Brodem je největším adeptem sestupu. Most měl na svém kontě čtyři porážky v řadě a potřeboval na Hané bodovat, aby se co nejdříve přiblížil definitivní záchraně v 1. lize. Mostečtí nezačali utkání vůbec špatně, když už ve 3. minutě využili zásluhou Bojera svojí první přesilovku.  I v dalším průběhu první třetiny byl Most lepším týmem, ale další branku přidat nedokázal. Rozhodující moment přišel ve druhé třetině, kdy Most mezi 33. – 39. minutou třikrát inkasoval. Domácí si v poslední třetině výsledek pohlídali, dokonce ještě navýšili skóre na konečných 4:1. Most prohrál popáté v řadě, a jeho záchrana v soutěži ještě zdaleka není jistá.

Házenkářky DHK Baník Most se představily v sobotu od 18:30 hodin v Bratislavě, kde se postavily poslednímu celku Interligy ŠKP Bratislava, který doposud nezískal během letošního ročníku ještě ani jeden bod. Tomu také odpovídal průběh zápasu. Černí andělé odehráli celé utkání pouze v tréninkovém tempu, svého soupeře převyšovaly o několik tříd. Už výsledek poločasu 3:21 naznačil, že domácí hráčky utrpí v utkání pěkný debakl. Jenom díky tomu, že Mostečanky ve druhé půli ještě výrazněji zvolnily, tak se celkové skóre zastavilo na hodnotě 13:41. Za Most se na palubovce prostřídaly úplně všechny hráčky. Utkání v Bratislavě bylo premiérou nového muže na mostecké lavičce Ľuboše Hudáka.

Příští víkend bude na sport v Mostě už přeci jenom o něco lepší. Hokejisté přivítají v sobotu doma Třebíč, házenkářky hrají v Interlize opět venku, představí se rovněž v sobotu v Šaľe, ale po dlouhé přestávce se rozbíhá zase 1. liga házené žen, kde Most „B“ přivítá na své palubovce Plzeň. Doma sehrají další dva mistrovské zápasy během víkendu i basketbalisté BK Baník Most.