Domů
PDF Tisk Email
Úterý, 27 Leden 2015 04:26

27.1. Hráči pevně spjatí s Avantgard Hockey, reprezentují své země v mládežnických kategoriích

S blížící se reprezentační přestávkou budou mít pauzu i nejvyšší mládežnické soutěže jak v Česku, tak i na Slovensku. I mládežnické výběry budou mít celou řadu přípravných turnajů, sehrají velké množství mezinárodních zápasů. Některých těchto akcí se zúčastní i hráči, kteří mají úzké vazby na Avantgard Hockey. To jenom podtrhává skutečnost, že Avantgard Hockey dokáže připravit své svěřence na opravdu vysoké úrovni.

Slovenská výprava se zúčastní XII. Zimního olympijského festivalu, který proběhne ve dnech 25. – 30. ledna. Hostitelskými zeměmi budou tentokráte společně Rakousko a Lichtenštejnsko. Na této akcí se představí více než 900 sportovců z celého světa ve věku 15 – 18 let. Do nominace slovenského týmu v ledním hokeji se probojoval také útočník Ocelářů Třinec Miloš Roman, který nastartoval svůj strmý výkonnostní růst právě na víkendových kempech a hokejové škole, které pravidelně pořádá Avantgard Hockey.  Miloš Roman se rovněž stabilně zúčastňuje Christmas, Easter či Summer Cupu, které  pořádá Zdeněk Kolman prostřednictvím své společnosti Avantgard Hockey. Miloš se v této sezóně dostal i do slovenského reprezentačního výběru U17, kde už má na svém kontě 5 odehraných zápasů. 

Po návratu domů se Miloš spolu se svým bratrem Michalem Romanem, který stejně jako Miloš, nastartoval svůj hokejový progres na víkendových kempech a hokejové škole Avantgard Hockey, zúčastní s reprezentačním výběrem Slovenska U18 Memoriálu Vlada Dzurilly v Piešťanech. Turnaj proběhne ve dnech 4. – 7. 2. a bude sloužit reprezentaci jako příprava na dubnové Mistrovství světa U18, které bude hostit Švýcarsko. Na turnaji se vedle slovenské reprezentace zúčastní ještě stejně staré výběry Švýcarska, Německa a také slovenská U19.

Dalším hráčem, který svůj strmý výkonnostní růst  nastartoval i na víkendových kempech a hokejové škole, které pravidelně pořádá Avantgard Hockey a byl nominován do  reprezentace, je třinecký obránce Timotej Marguš. Timotej odjíždí s reprezentací Slovenska U16, v termínu 6 - 8 února, na přípravný turnaj do Švýcarska. Je to již 8 hráč, který se prosadil do reprezentace své země a své hokejové kroky spojil s hokejovou školou Avantgard.

Barvy české U18 bude v době extraligové přestávky hájit mimo jiné i Martin Weinhold, který v současné době hraje MHL v dresu Energie Karlovy Vary. Martina, v jeho hokejových začátcích trénoval Zdeněk Kolman v klubu HC Draci Bílina. Česká U18 se zúčastní ve dnech 4. – 8. 2. mezinárodního turnaje v Kravařích, kde jí soupeřem budou stejně staré výběry USA, Ruska, Švédska a Finska. I tento turnaj má přípravný charakter vzhledem k dubnovému Mistrovství světa hráčů do 18 let, které proběhne ve švýcarských městech Lugano a Zug. Martin Weinhold vyhrál kanadské bodování obránců na srpnovém prestižním Memoriálu Ivana Hlinky mužstev do 18 let, který se odehrál v Břeclavi. Martin v sezóně utrpěl zlomeninu nohy, v současné době už je však v pořádku a nic nebrání tomu, aby navázal na své úspěšné působení v reprezentačním výběru U18. 

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe