Domů
PDF Tisk Email
Středa, 28 Leden 2015 21:26

  28.1. Z Jihlavy s další porážkou

Úvod utkání byl z obou stran poměrně vlažný. S postupem času získávala domácí Dukla přeci jenom mírně navrch. V 9. minutě poslal od modré Šimek puk na Horáka, mostecký gólman ho vyrazil pouze před sebe, kde se nejlépe zorientoval Tomáš Harkabus, který do poloprázdné branky otevřel skóre 1:0. Dukla byla i nadále lepším týmem, ale nějaký velký tlak si vytvořit nedokázala. Pokud nějaká střela prošla na branku, dokázal si s ní Horák poradit. Mostečtí přežili i dvě oslabení, ale v první třetině si žádnou významnější šanci nevytvořili.

I ve druhé části byla aktivnější Dukla, jenže Most zvládal svoje obranné povinnosti precizně. Mezi 28. - 30. minutou se Mostečtí dokázali usadit v útočném pásmu, vyslali dokonce i několik střel směrem na Ritticha, z nichž tu nejnebezpečnější měl na svém kontě od modré Kokeš. Ve 32. minutě ale fauloval Charousek a za dalších 32 sekund se k němu přidal ještě Baránek. Dukla dvojnásobnou početní výhodu dokázala využít po 35 vteřinách. Tvrdou ranou od modré, do horní části branky, se prezentoval Tomáš Kaláb 2:0. I v dohrávané přesilovce 5 na 4 měla Dukla šance, ale Most už se ubránil. V souboji za mosteckou brankou se při bránění zranil mostecký forvard Přeučil. V 35. minutě se dostal do pásma s pukem Diviš, z pravého kruhu přihrál na mezikruží Mataiovi, který puk jenom posunul doleva na Ondřeje Malce, který bez problémů trefil takřka prázdnou mosteckou branku 3:0. Most následně nevyužil přesilovku při vyloučení Mataie.

Do poslední třetiny nastoupil Most pod vlivem zranění Přeučila pouze na tři útoky (mimo hru se dostal Válek a později i Bojer). Domácí hráči se pořád snažili dorážet na Horákovu branku, ale ani Most nebyl v posledním dějství bez šancí. Ve 46. minutě našel Alinč před brankou Slavíčka, který trefil tyč. Následně dostal Most výhodu přesilové hry, kterou po necelé minutě překazil útočným faulem Alinč. A když se dostala do početní výhoda Dukla, dokázala Alinčovo prohřešek potrestat. Zadražil našel z pravé strany na levém kruhu Karola Koríma, který prostřelil Horáka 4:0. Další mosteckou šanci poté zneškodnil Micalovi Rittich. V 57. minutě střílel na Ritticha Slavíček, následně Alinč a poté ještě jednou Slavíček, ale konto domácího gólmana zůstávalo stálo čisté. O minutu později se dostal do šance Melenovský, kterému však v rozhodujícím momentu odskočil kotouč z čepele. Marek Melenovský si vše ale o pár vteřin později vynahradil. Dostal přihrávku od Semana, a přestože byl faulován, probil se až před Horáka, odkud poslal puk přesně k tyčce 5:0. Most toho v Jihlavě mnoho nepředvedl, jeho porážka je už sedmou v řadě.

HC Dukla Jihlava - HC Most  5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky
: 9. Harkabus (Zadražil, Šimek), 33. Kaláb 5/3, 35. Malec (Matai, Diviš), 48. Korím 5/4 (Zadražil, Melenovský), 58. Melenovský (Seman, Korím) . Rozhodčí: Kika – Poruba, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1322. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 5:0.

HC Dukla Jihlava
: Rittich – Kaláb, Korím, Dobrovolný, Čáp, Šidlík, Mocek, Šimek – Březina, Melenovský, Seman – Malec, Diviš, Matai – Harkabus, Zadražil, Prokš – Matula, Kuřítko

HC Most: Horák – Kousalík, Charousek, Kříž, Černý, Kokeš, Procházka, Kasal, Baránek – Bojer, Alinč, Slavíček – Tauš, Havlíček, Smolka – Válek, Přeučil, Petruška – Nedrda, Budínský, Mical

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe