Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 30 Leden 2015 10:50

  30.1. Sportovní víkend mosteckých celků 31. 1 .  –  1. 2.

Nadcházející víkend bude na sportovní události, které se během něho uskuteční v Mostě, podstatně bohatší než dva předchozí víkendy. Doma se představí hokejisté HC Most, kteří při vítají v sobotu na svém ledě Třebíč, v interligové házené měli Černí andělé zavítat opět na palubovku soupeře, tentokráte do Šaľy, ale podle aktuálních informací z pátečního rána, bylo utkání kvůli chřipkové epidemii odloženo. Ovšem po zimní přestávce se rozbíhá 1. liga žen, ve které „B“ mužstvo házenkářek přivítá doma Plzeň. V domácí hale sehrají své další dva mistrovské zápasy i basketbalisté BK Baník Most.

Při odloženém interligovém utkání Šaľa – Most se ale házená o víkendu přeci jen hrát bude. Rozbíhá se totiž 1. liga, ve které béčko Černých andělů přivítá na domácí palubovce celek HC Plzeň. Západočešky jsou v tabulce na výborném 2. místě, pouhý bod za vedoucím béčkem Zlína. V Mostě budou chtít jistě potvrdit roli favoritek. Mostečanky jsou zatím na 11. místě. Plzeň bude určitě favoritem utkání, ale rýsuje se možnost, že při odloženém utkání Interligy, by některé hráčky mohly posílit béčko v duelu s Plzní. Utkání začne v mostecké sportovní hale v neděli 1. února od 13:00 hodin.

Ve 2. lize basketbalu se o nadcházejícím víkendu představí na domácím hřišti hned dvakrát basketbalisté BK Baník Most. Most je v tabulce na 8. místě a stále bojuje o účast v play off. V sobotu 31. ledna zavítá do mostecké sportovní haly tým SKB Rokycany. Rokycany jsou v tabulce na 7. místě, se stejným bodovým ziskem jako má Most (20 bodů). Proto bude toto utkání přímým soubojem o sedmou příčku. Utkání začne v sobotu od 18:00 hodin. Podstatně těžší oříšek bude čekat na mostecké basketbalisty v neděli od 9:00 hodin. Přivítají totiž lídra soutěže celek Jiskra Domažlice. Jiskra v dosavadním průběhu soutěže dokázala vyhrát 11 zápasů ze 14. Přesto by si mostečtí basketbalisté měli během víkendu připsat aspoň jedno vítězství.

Hokejisté, kterým se v poslední době výsledkově vůbec nedaří, sehrají v rámci 50. kola 1. ligy mistrovské utkání s celkem SK Horácká Slavia Třebíč. Třebíč se nachází na 5. místě a na dálku stále bojuje s Budějovicemi, Kladnem a Jihlavou o celkovou druhou příčku, která by znamenala výhodné nasazení do play off. Most je na 12. místě, s náskokem 14 bodů na poslední Havl. Brod. Takže se zdá, že i přes špatný závěr základní části budou mít hokejisté v závěru sezóny klid, protože včetně play out je ve hře ještě 27 bodů a není příliš reálné, že by ve zbývajících 9 kolech dokázali Východočeši odmazat tak velkou ztrátu na Most. Utkání začne na mosteckém zimním stadionu v sobotu od 17:30 hodin.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe