Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 31 Leden 2015 07:26

31.1. Avantgard Hockey stmeluje hráče různých národností

Ještě v jednom článku bychom se chtěli vrátit k prosincovému Christmas Cupu 2014, který zorganizoval Avantgard Hockey na mosteckém zimním stadionu. Řeč konkrétně bude o nejmladší věkové kategorii hráčů ročníků narození 2006/07. Nejmladší věková kategorie byla zároveň i nejsilněji obsazenou, protože v ní startovalo celkem 16 týmů, které byly rozděleny do čtyř skupin, vždy po čtyřech účastnících.

I v této věkové kategorii postavil Avantgard Hockey svůj tým. Samozřejmě, že u těch nejmenších nemohl tento výběr, který byl tvořen hráči z celkem 5 různých zemí (Rusko, Německo, Slovensko, Lotyšsko a Česko), pomýšlet na nějaký úspěch, protože mladí adepti ledního hokeje z tohoto týmu se na turnaji ve většině případů potkali poprvé v životě. Trenér Daniel Šoustek tvořil mužstvo za pochodu tak, jak jednotlivé borce začal poznávat. Celkové až 15. místo tohoto výběru není tedy žádným překvapením.  Cílem týmu Avantgard Hockey jednoznačně bylo, aby i jedinci, kteří nemají k dispozici žádný klub, za který by mohli nastoupit, měli možnost se Christmas Cupu zúčastnit.

Přestože byl Avantgard Hockey v této kategorii jasným outsiderem, tak se mu podařilo skvěle malé caparty stmelit. Kluci na ledě bojovali jeden za druhého, i když mezi nimi mnohdy byla jazyková bariéra, vždy se dokázali nějakým způsobem domluvit. Během turnaje se z nich stali nerozluční přátelé. Největším úspěchem tedy bylo, že se mezi mladými hokejisty podařila vybudovat soudržnost s týmem, která je v ledním hokeji tolik důležitá.

Jedním z nejlepších hráčů Avantgard Hockey týmu byl Daniil Shlapak (6 let) z Moskvy, který byl spolu se svými rodiči na turnaji vůbec poprvé. Daniil předvedl na svůj věk dobré bruslení, ukázal přehled ve hře, svému týmu pomohl celkem třemi brankami a čtyřmi asistencemi. V jednom utkání byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. Jeho rodiče byli velice příjemně překvapeni skutečností, jaká skvělá atmosféra v týmu vládla, i když výsledkově to nebylo úplně nejlepší. I samotný Daniil si turnaj moc pochvaloval, rozhodně by se chtěl do Mostu, co nejdříve vrátit zpět. Jeho rodiče se domluvili s vedením Avantgard týmu na tom, že rozhodně přivezou Daniila během letních prázdnin na hokejovou školu, kterou Avantgard Hockey každoročně na mosteckém zimním stadionu pořádá. Věří, že hokejová škola a krátkodobé kempy určitě mohou pomoci jejich synovi v rozvoji jeho hokejových schopností, aby se z něj jednou stal velký hokejista.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe