Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 02 Únor 2015 11:04

2.2. Ohlédnutí za sportovním víkendem mosteckých celků

O uplynulém víkendu se konečně v Mostě rozběhlo naplno sportovní dění. Hokejisté se utkali v sobotu s Třebíčí, interligové házenkářky měly sice svoje utkání odložené, ale prvoligové béčko odehrálo mistrovský zápas s Plzní. Doma se také představili jak v sobotu, tak i v neděli basketbalisté, hrající 2. ligu. Na přelomový víkend mezi lednem a únorem to zase nebylo tak málo sportovní podívané.

V sobotu od 17:30 hodin přivítali hokejisté HC Most na svém ledě celek SK Horácká Slavia Třebíč. Horáky zkosila chřipka, takže do Mostu přivezli pouze čtyři obránce a hráli na tři útoky. Třebíč tradičně vycházela z dobré defenzívy. Jihomoravané pořád měli motivaci, oč hrát. Stále totiž bojovali o co nejlepší postavení před blížícím se play off. Most zase chtěl prolomit sérii sedmi porážek v řadě, což se mu také po výsledku 2:1 podařilo. O mostecké branky se postarali Černý s Petruškou. Výhra znamená pro mostecké hokejisty už téměř jistou záchranu, protože osm kol před koncem mají z dvanácté příčky náskok na poslední Havl. Brod plných 15 bodů.

Házenkářky DHK Baník Most měly v sobotu odehrát další mistrovské utkání na půdě slovenské Šaľy. Jenže chřipková epidemie, která řádí takřka po celé republice, se nevyhnula ani Černým andělům, kteří si tak museli nechat svůj duel na Slovensku odložit. Ale v neděli odstartovala po zimní pauze 1. liga žen. Mostecké béčko přivítalo na své palubovce celek HC Plzeň, který byl před utkáním na výborném druhém místě. Plzeň v Mostě potvrdila roli favorita a přehrála domácí hráčky vysoko 19:32.

Víkendové dvojutkání v mostecké sportovní hale čekalo ve druhé lize také na basketbalisty BK Baník Most. Ti v sobotním podvečeru přivítali celek SKB Rokycany, kterému podlehli 69:77. Ve vyrovnaném souboji rozhodla o vítězství hostů až poslední čtvrtina, která domácímu celku vůbec nevyšla, nastříleli v ní totiž pouhých 13 bodů (13:21). V neděli ráno čekal na basketbalisty lídr tabulky celek Jiskra Domažlice. I v tomto zápase odešli domácí z palubovky poraženi po výsledku 67:73. Ještě v poločase vedl Most o osm bodů, ale druhá půle už byla v režii favorita z Domažlic. Most si tak po dvou porážkách v tabulce pohoršil na 9. místo, ale na pátý Žižkov ztrácí pouze dva body. Nejlepším víkendovým střelcem Mostu byl s 32 body Zdeněk Hanzlík.