Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 06 Únor 2015 16:57

  6.2. Tobiáš Marguš – naděje slovenského hokeje

Jedním z velkých talentů třineckého, potažmo i celého slovenského hokeje je zanedlouho 14 letý útočník Tobiáš Marguš. Tobiáš, který spolu se svým bratrem Timotejem je slovenské národnosti, na Slovensku také oba žijí, ale za klubový celek si zvolili český tým Oceláři Třinec, kam to mají ze svého slovenského bydliště zhruba 30 km. Zdá se, že to byla správná volba, protože angažmá v Třinci jde nejen Tobiášovi k duhu.

Tobiáš ještě před několika málo lety mezi svými vrstevníky nijak nevyčníval. Jenže potom se podle vzoru bratrů Romanů, rovněž Slováků v barvách třineckých Ocelářů, začal zúčastňovat v Mostě víkendových kempů a hokejové školy, kterou pravidelně Avantgard Hockey pořádá. Tobiáš je ambiciózní, má zájem na sobě pracovat, takže není divu, že jeho výkonnost najednou začala prudce stoupat. Velice rychle dohnal a v současné době už předstihl výkonnostně svoje vrstevníky. Začal se výrazně prosazovat bodově, takže bylo otázkou času, kdy začne hrát se staršími hokejisty. V současné době Tobiáš věkově patří do kádru 8. třídy, kde platí za hvězdu, pokud za ně nastoupí. Ale díky svým výkonům už dostává postupně příležitost i v kádru mladšího dorostu Ocelářů, kde nastupuje i proti o dva roky starším borcům. 

Tobiáš ale nezapomíná, kde položili základ jeho výkonnostního růstu. Kromě tréninků a zápasů v Třinci je stálým návštěvníkem letní hokejové školy Avantgard Hockey, která mu nejen hodně dala, ale stále ještě má co dát. Během letního pobytu v Mostě pracuje na vylepšování individuálních činností, jako je bruslení, střelba ze všech pozic a dalších. Jeho výhodou je, že odborní trenéři se mu mohou věnovat individuálně, zaměřit se na jeho potřeby, což je v klubu nerealizovatelné. Tobiáš se také pravidelně zúčastňuje turnajů, které Avantgard Hockey na mosteckém zimním stadionu pravidelně pořádá. Je jedno zda se jedná o vánoční Christmas Cup, velikonoční Easter Cup či letní Summer Cup. Vždy je připraven nastoupit a hájit barvy svého „domovského“ Avantgard Hockey týmu. Během prosince nastoupil za Avantgard Hockey na Christmas Cupu 2014, kde jako kapitán dovedl svůj celek k vítězství v nejstarší hokejové kategorii. Tobiáš byl direktoriátem turnaje zvolen nejlepším obráncem turnaje, kde ač útočník, musel kvůli nedostatku obránců v týmu zaskočit.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe