Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 06 Únor 2015 20:56

  6.2. Ski areál Klíny

Ski areál Klíny prošel v posledních letech velkými proměnami, které z něj udělaly moderní lyžařské středisko, které je vyhledávané návštěvníky i ze vzdáleného okolí a v neposlední řadě i zahraničními lyžaři. Pro sjezdové lyžování jsou zde k dispozici 4 sjezdovky lehkého až středního stupně obtížnosti. Sjezdovky jsou v délce od 450 m (Slalomák) až po 850 m (Pařezovka). Všechny sjezdovky mají převýšení cca 130 m. Sjezdovky se denně upravují a celý areál je možné technicky zasněžit. Sjezdovky Slalomák a Poma jsou uměle osvětleny, využívají se tedy i pro potřeby večerního lyžování. Slalomák je navíc homologován pro konání závodů ve věkových kategoriích žáci, junioři a dospělí. Pohodlný návrat do horní stanice Vám zajistí moderní čtyřsedačková lanovka Doppelmayer, která má délku 610 m a kapacitu přepravy 1800 osob za hodinu.

Pro milovníky snowboardingu a freeskiingu je v areálu připraven snowpark, který zůstává osvětlený i při večerním lyžování. Nacházejí se zde dvě linie překážek nízké a střední obtížnosti. K dispozici jsou Malé skoky, Big Air, Raily, Boxy (Dancefloor 6 m a rovná bedna 6 m) a další zábavné překážky jako barel či plastová trubka. Pro potřeby snowparku slouží vlak K1 Poma. Po celou zimní sezónu se o snowpark starají shapeři a rolba PistenBully 400 s navijákem.

Pokud jste milovníky běžeckého lyžování, tak i Vám má Ski areál Klíny co nabídnout. V zimním období je Sport areálem Klíny udržováno více než 55 km značených běžeckých tratí. Běžecký okruh Mračný Vrch na Klínech nabízí celkem 5 různých okruhů v délce od 1,6 do 4,7 km. Populární jsou rovněž trasy Klíny – Klínská brána, který měří 8 km, Klíny – Mníšek – Seifen se stejnou délkou, ale také Klíny – Mníšek – Nová Ves (12 km) či Klíny – Fláje – Dlouhá Louka (22 km). Tratě pro klasickou i bruslařskou techniku jsou upravované většinou 3x v týdnu za pomocí rolby PistenBully 100 s frézou a stopovačem.

V celém areálu je k dispozici parkování zdarma na 5 parkovištích s celkovou kapacitou cca 400 automobilů. Pokud chcete v areálu strávit více dní, máte k dispozici v blízkosti sjezdovky Hotel Emeran (***), chatu Emeran II, lyžařskou chatu, kterou si až pro 6 osob můžete pronajmout jenom pro sebe, případně Penzion Stará škola. Samozřejmostí je dobře zásobená restaurace nebo rychlé občerstvení přímo u sjezdovky. V areálu je rovněž moderní multifunkční hala, kde můžete provozovat různé sporty jako např. volejbal, nohejbal, stolní tenis, tenis, badminton a jiné. Součástí sportovní haly je i lezecká stěna, kde si můžete vyzkoušet své lezecké schopnosti.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe