Easter Bunnies
Domů
PDF Print E-mail
Thursday, 11 December 2014 21:57
There are no translations available.

  11.12. Christmas cup 2014-06/07-1.den

Ve čtvrtek se naplno rozběhl Christmas Cup 2014 i pro věkovou kategorii 2006/07. Na závěr prvního hracího dne proběhlo již tradičně slavnostní zahájení, v jehož rámci se svými jízdami prezentovali i krasobruslaři a krasobruslařky z místního oddílu. Poté následovaly opět zcela v duchu tradice dovednostní soutěže. Z nich si udělali takové malé vlastní mistrovství hráči

Meteoru Třemošná, kteří pobrali hned čtyři prvenství ze šesti soutěží.

 Začínalo se soutěží v rychlosti střelby. Poprvé v historii se stalo, že o vítězi musel rozhodnout rozstřel. V prvním kole totiž Max Reisnecker z Třemošné vypálil puk rychlostí 56 km/h a na vlas stejný výkon předvedl i David Stanko z Loun. V rozstřelu potom Reisnecker dokázal ještě o jeden kilometr rychlost puku navýšit, zatímco Stanko se dostal už pouze na 50 km/h. Takže hned první vítězství putovalo na západ Čech do Třemošné.

Druhou soutěží v pořadí byla rychlost na jedno kolo. Z rozjížděk přes čtvrtfinále a semifinále si cestu do finále proklestili Maxmilian Curan z Brisku a Fabián Líčko ze slovenského celku HK Ružinov 99. Po vyrovnaném úvodu ukázal slovenský borec, že má velmi dobrý finiš a vcelku s přehledem svého finálového konkurenta porazil.

Jako třetí přišel na řadu slalom na jedno kolo. Tady se do finále proti sobě probojovali Lukáš Lédl z Meteoru Třemošná a Vojtěch Čihař z Pirátů Chomutov. Ve finálové jízdě oba borci předvedli, že to s pukem rozhodně umí, souboj byl hodně vyrovnaný, ale prvenství, tento večer už podruhé, putovalo do Třemošné, protože Lédl byl přeci jenom o pověstný vlásek v cíli dříve.

Následovala střelba na přesnost. V zasahování terčů, které jsou zavěšeny v rozích branky, prakticky všichni borci zklamali. Z šestnácti startujících se hned patnáct zúčastněných trefilo z pěti střel pouze jednou, nebo dokonce nedokázali zasáhnout ani jeden terč. Proto Mathiasi Porubskému z týmu Letci Letňany stačily pouze dva přesné zásahy na bezpečné vítězství.

Na závěr následoval maratón samostatných nájezdů. Z celkem šestnácti gólmanů čelil každý z nich čtyřem nájezdům. Trojice Miloslav Holub ze Slovanu Louny, Michaela Riedlová z Dívčího Hokeje a Adam Ernest z Meteoru Třemošná kryla všechny čtyři nájezdy. Takže mezi nimi muselo dojít k rozstřelu. Situace mezi střelci byla jednodušší, protože jediný Petr Kubica z Třemošné dokázal všechny čtyři svoje pokusy proměnit v branku, čímž si zajistil prvenství mezi střelci. Mezi gólmany v rozstřelu dokázal už pouze Adam Ernest krýt další tři nájezdy, takže v této soutěži slavil Meteor Třemošná double, celkově potom uspěl čtyřikrát.


 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe